„Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistams pavyko gauti duomenų iš „Camelia“ vaistinių tinklo darbuotojų vidinio susirašinėjimo. Paaiškėjo, kad vadovai nurodo vaistininkams, kaip elgtis dėl vienų ar kitų vaistų, kokius parduoti, o kokio medikamento pardavimą išvis blokuoti. Taip pat aiškinama, kad tam tikrus vaistus galima parduoti tik tuo atveju, jei klientas reikalauja.
Jei vaistininkas parduos nurodytus medikamentus, jis gaus papildomą priedą prie atlyginimo. Be to, labiausiai pardavimą padidinusias vaistines farmacijos bendrovės apdovanos vertingais prizais. Net iš kompensuojamųjų sąrašo nurodoma pirmiausia pardavinėti tam tikrus vaistus.
„Camelia“ vaistinių tinklą valdančios bendrovės „Nemuno vaistinė“ generalinė direktorė Aušra Budreikienė taip bandė paaiškinti sprendimą blokuoti kokių nors vaistų ar net visos jų grupės pardavimą: „Atsakome vieninteliu atveju, kai vaistai neatitinka kokybės reikalavimų.“ Į klausimą, kodėl, pavyzdžiui, nurodyta nepardavinėti net šampūno „Nizoral“, A.Budreikienė atsakė: „Galbūt mes galime pasiūlyti pigesnių panašių vaistų.“ Į klausimą, kodėl vaistininkai gauna papildomus priedus prie algos už parduotus nurodytus vaistus, moteris atsakė: „Mes motyvuojame savo darbuotojus, kad jie netaptų pardavėjais baltais chalatais, kad klientas grįžtų pas tą patį vaistininką.“
„Camelia“ vaistinių tinklo vidinį susirašinėjimą išvydę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovai teigė: „Kaip baisu, siaubas.“ Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko pavaduotojas Rimas Jankūnas pripažino, kad vaistų rinkoje yra korupcija, o Farmacijos įmonių inspekcijos vyriausioji specialistė Vilma Stakeliūnienė teigė, kad jeigu pacientas nori vienų ar kitų vaistų, o jų nėra, vaistinė privalo užsakyti.
Apie žurnalistų atskleistus farmacijos verslo užkulisius naujasis sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas sakė, kad „tai – tikras skandalas“. Ministras įžvelgė visuomenei labai pavojingų kartelinių susitarimų ir teigė, kad taip toliau negali būti.