Vaizdo įraše pasakojama, kad koronavirusu serga kone 900 mažeikiškių.
„Didžiausias fizinis ir psichologinis krūvis, rizika susirgti tenka medikams“, – konstatuojama vaizdo įraše.
Teigiama, kad nepaisant to, jog žmonės sunkiai serga ir miršta, vis tiek atsiranda skeptikų, kurie abejoja koronaviruso egzistavimu, aiškinančių, kad tai paprastas gripas, raginančių nesisaugoti, nenaudoti apsaugos priemonių.
Kai kurie pacientai apie savo ligą sutiko papasakoti prieš kamerą.
Labai sunku buvo kvėpuoti, dieną ir naktį buvo pajungtas deguonis.
„Labai sunku buvo kvėpuoti, dieną ir naktį buvo pajungtas deguonis. Taip pat labai sunkiai valdžiau visas galūnes, buvau priklausoma nuo visų kitų darbuotojų“, – pasakojo viena moteris, pabrėžusi, kad ji buvo tiek nusilpusi, kad negalėjo nueiti į tualetą, labai skaudėjo raumenis.
Moteris ragino žmones kuo labiau saugoti vieni kitus, save, nešioti kaukes.
Kitas ligonis taip pat pasakojo, kad jį labai dusino, todėl buvo pajungtas deguonies tiekimas.
„Jau eina trylikta diena, jau viskas kaip ir gerėja“, – sakė jis.
Anot vyriškio, jis nėra gyvenime gulėjęs ligoninėje, sportuoja.
„Kažkur, matyt, darbe, užsikrėčiau. Pradėjo temperatūra kilti, galvojau paprasčiausia sloga, gripas, su kiekviena diena blogėjo. Nuvažiavau, pasidariau testą, pasirodo, kovidas“, – pasakojo jis, pabrėžęs, kad bet kuris žmogus bet kur gali užsikrėsti.
D.Straukas: pasitaiko, kad ir jauni tegali tik gulėti ir kvėpuoti
Koronaviruso skyriaus darbą koordinuojantis gydytojas Daumantas Straukas pasakojo, kad ligoninės skyrius padalintas į tris poskyrius: pirmajame guli sunkiausi ligoniai, kuriems reikia intensyvios priežiūros. Kituose dviejuose skyriuose guli lengvesni pacientai.
Pasak mediko, ligoninėje pacientai praleidžia nuo 10 iki 20 dienų.
„Kartais būna, jei pacientas gerai jaučiasi, bet jo pradinė būklė buvo labai sunki, mes jį galime taip pat išleisti į namus, bet tokiu atveju yra reikalinga izoliacija namuose iki sueis data, kada pacientas laikomas pasveikusiu“, – paaiškino D.Straukas.
Ir jie patys stebisi, kad susirgo COVID-19 infekcija, ir viskas, ką jie gali daryti, tai tik gulėti lovoje ir kvėpuoti.
Medikas pabrėžė, kad negalima teigti, kad jei esi jaunas, viruso gali nesibaiminti.
„Turime atvejų, kuomet tikrai buvo jauni žmonės, atrodo, ir stiprūs, pajėgūs. Ir jie patys stebisi, kad susirgo COVID-19 infekcija, ir viskas, ką jie gali daryti, tai tik gulėti lovoje ir kvėpuoti“, – pasakojo jis.
Anot gydytojo, pasitaikė, kad net ir jauni ligoniai negalėjo atsikelti iš lovos ir nueiti iki kriauklės nusiprausti ar išsivalyti dantų.
„Be deguonies tiekimo pacientas pavalgyt sunkiai gali, nes jam trūksta oro – sunku kvėpuoti“, – pasakojo jis.
Visgi D.Strauko teigimu, didžioji dalis koronaviruso pacientų yra vyresnio amžiaus – tai sąlygoja tai, kad jie dažniau turi gretutinių ligų.
Anot mediko, ligoninei personalo trūksta, be to, dalis personalo nedirba, nes serga.
Skeptikams jis ironiškai siūlė ateiti į skyrių be apsaugos priemonių, o tada, po dviejų savaičių, juos tektų paguldyti į tą patį skyrių kaip ligonius.
Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys pasakojo, kad per mėnesį buvo įsteigtos 95 koronaviruso ligoniams skirtos lovos.
Jis svarstė, kad toks didelis sergamumas yra žmonių neatsakingumo pasekmė, o pats karantino režimas šiuo metu yra per švelnus.