2022 10 13

„Vakarų krova“ dievagojasi daugiau netriukšmausianti

Pietinėje uosto dalyje įsikūrusi bendrovė „Vakarų krova“ nori padvigubinti metalo laužo krovą – per metus krauti 900 tūkst. tonų metalo laužo. Kyla klausimas, ar nepadidės triukšmas ir ar tai nekenks tos miesto dalies gyventojų sveikatai. Juo labiau kad nereikalaujama atlikti poveikio aplinkai vertinimo (PAV), o metalo laužas bus kraunamas ir naktimis.
„Vakarų krova“ atnaujino savo turimą technologijų parką ir pradėjo eksploatuoti didžiausią Baltijos šalyse elektrohidraulinį kraną.
„Vakarų krova“ atnaujino savo turimą technologijų parką ir pradėjo eksploatuoti didžiausią Baltijos šalyse elektrohidraulinį kraną. / Bendrovės nuotr.

Pietinėje miesto dalyje su metalu dirba ne viena įmonė. Netgi juokaujama, kad tai „metalistų“ rajonas. „Vakarų ekspresas“ yra gavęs ne vieną skundą dėl naktimis keliamo triukšmo.

Viena iš metalo laužą čia kraunančių UAB „Vakarų krova“, priklausanti Estijos koncerno „BLRT Grupp“ valdomai įmonių grupei Vakarų laivų gamyklai, įkurta 2003 metais ir nuo to laiko krauna metalo laužą. Šiuo metu ji krauna 450 tūkst. tonų metalo laužo per metus, o ateityje norėtų – 900 tūkst. tonų per metus.

„Planuojame plėsti ūkinę veiklą, bet nei šiais, nei kitais, nei dar kitais metais projektinio kiekio nepasieksime. Ir dar didžiulis klausimas, ar tikrai tiek krausime, gal tik 600-700 tūkst. tonų. Bet buvo atliktas modeliavimas, mes apskaičiavome, kiek pagal savo pajėgumus galėtume krauti. Kol kas tik tvarkomės dokumentus, norime gauti leidimą“, – „Vakarų ekspresui“ sakė „Vakarų krovos“ vadovas Gediminas Rimkus.

Jis patikino, kad bendrovė keičia visą technologiją, kad mažės ir krovos dulkėtumas, ir triukšmas. Į įrangą ir infrastruktūrą investuota apie 3,5 mln. eurų, įsigytas naujas elektra varomas didžiulis kranas, išplėstos metalui laikyti skirtos aikštelės.

„Mes pasitelkę viešąją įstaigą Pajūrio tyrimų ir planavimo institutą (PTPI) moksliškai įrodėme, kad triukšmas nepasieks leidžiamos foninės ribos. O dar darome papildomas investicijas keisdami technologiją, kuri dar pagerins dabartinę mūsų technologiją“, – sakė bendrovės vadovas.

Leidimą didinti krovą turi duoti Aplinkos apsaugos agentūra (AAA). Pasak G. Rimkaus, PAV nebus reikalaujamas, užteks PAV atrankos, kadangi PTPI atlikti moksliniai tyrimai, taršos ir garso monitoringas parodė, kad jie nesieks ribinių normatyvų.

„Jeigu projektinis pajėgumas pas mus didėja dvigubai, tai nereiškia, kad du kartus didės ir oro tarša, ir triukšmas. Tiesiog tas darbas vyks intensyviau, dažniau krausime laivus, vagonus, ne 8 valandas per parą, o 20 valandų. Tačiau daugiau krovos taškų pas mus neatsiras. Kaip buvo vienas, taip ir liks“, – kalbėjo G.Rimkus.

Pasak jo, pietinėje dalyje yra viena įmonė, nuo gyvenamųjų rajonų nutolusi 50 metrų, o „Vakarų krova“ nuo gyventojų yra per vieną kilometrą. Be to, yra labai aukšti VLG cechų blokų pastatai, kurie kaip 20 metrų aukščio siena sulaiko garsą, gyventojai nieko negirdi nei naktį, nei dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis