„Kai susitarsime, jums pasakysime“, – taip į beveik visus žurnalistų klausimus atsakinėjo liberalcentristų vadovas. Politikas prašė jo nekamantinėti, nes „derybos vyksta už uždarų durų, o ne prieš televizijos kameras“.
Jis teigė, kad liberalcentristų pozicijos nesikeičia: „2 proc. Ir tai yra vertybė, kurią reikia saugoti“.
Liberalų sąjūdžio atstovai trečiadienį teigė sutinkantys, kad pervedimai į privačių pensijų fondus būtų sumažinti 0,5 proc., tuo metu konservatoriai aiškino, kad šiuos pervedimus reiktų kirsti 1 proc.
„Kalbame ne tik apie pensijų fondus, kalbame ir apie kitus įstatymus, tikimės pasiekti kompromisą, – kalbėjo A.Čaplikas. - Nėra lengva situacija, nėra labai paprasta, visi turime skirtingas nuomones, bet suprantame, kad bendram labui reikia susitarti, bet jeigu nepavyks, mes paskelbsime“.
Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė sakė, kad trečiadienį buvo parengtas trijų valdančiųjų frakcijų susitarimo projektas, tačiau jį dar turi apsvarstyti valdančiosios frakcijos. Toliau tartis dėl mokesčių politikai ketina ketvirtadienį.
„Tada galėsime visiems pasakyti, kokia mūsų darbo forma ir ką mes toliau darysime, dėl ko šimtu procentų susitarėme, ir dėl ko vieni ar kiti padarė kažkokias nuolaidas. Kol nėra parašų, tai nėra šimtaprocentiniai susitarimai, kuriais gali vadovautis ir sakyti, kad viskas bus tvarkoj. Atkarpa nueita, bet dar ne visa“, – aiškino I.Degutienė.
J.Razma: nesame įsikabinę į „prabangos mokesčius“
Prieš koalicijos susitikimą konservatoriai susirinko aptarti derybinių pozicijų. Po Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos posėdžio parlamentaras Jurgis Razma teigė, kad konservatoriai linkę pritarti 1 proc. sumažinti pervedimus į privačių pensijų fondus. Liberalų atstovai su tuo nesutinka, jie nori, kad pervedimai į šiuos fondus sumažėtų tik 0,5 proc. – iki 1,5 proc.
Sąžininga derybų baigtis būtų ties viduriu, bet mes pasikalbėsime, – sakė Jurgis Razma.
„Sąžininga derybų baigtis būtų ties viduriu, bet mes pasikalbėsime. Tačiau aš negaliu sakyti, kad mes būsime užsispyrę dėl to 1 proc.“ – žurnalistams sakė J.Razma. Jis yra įregistravęs įstatymo pataisas, pagal kurias pervedimai į privačius pensijų fondus būtų sumažinti iki 1 proc.
Jo teigimu, tai biudžetui duotų papildomus 190 mln. Lt. Tačiau J.Razma pabrėžė, kad to neužtektų tam, kad nuo kitąmet būtų galima grąžinti pensijas į prieškrizinį lygį.
„Dabar derybinė situacija tokia, kad diskutuojame dėl pačių įvairiausių pasiūlymų. Tik turime tokius kelis atraminius siekius, kad senatvės pensijos nuo kitų metų būtų visiškai atkurtos ir negalime padidinti biudžeto deficito daugiau negu 3 proc. nuo BVP. O kokiomis priemonėmis tai pasiekti, mes pasiryžę diskutuoti“, – sakė jis.
J.Razma aiškino, kad konservatoriai nėra įsikabinę į vadinamųjų prabangos mokesčių įstatymų nuostatas. „Ypač projekte dėl transporto priemonių apmokestinimo. Pripažįstame, kad jie buvo parengti gana skubotai dėl apmokestinimo principų. Kas dėl transporto apmokestinimo, reikėtų pereiti prie apmokestinimo pagal vertę. Yra daug siūlymų. Iš tiesų reikia realistiškai vertinti padėtį mes nesame užsispyrę, kad kažkoks mokestis žūtbūt turi būti“, – sakė konservatorius.