Ketvirtadienį dėl A.Šedžiaus ir Z.Užlytės skyrimo komisijos nariais bus balsuojama atskirai.
A.Šedžiaus komisijoje nenorintys matyti parlamentarai sakė, kad į Etikos ir procedūrų komisiją skirdamas A.Šedžių Seimas diskredituos visą komisijos darbą.
Pasak konservatoriaus Arimanto Dumčiaus, Mišri Seimo narių grupė turėtų ieškoti kito kandidato į šią komisiją, nes aštuonis kartus etikos komisijos baustas A.Šedžius pats etikos sargu nieku gyvu negali būti.
Tuo tarpu už A.Šedžių stoję opozicijos atstovai sakė, kad konservatoriai negali spręsti, ką Seimo narių grupė gali deleguoti į komisiją, o ko ne.
„Tvarkietis“ Valentinas Mazuronis sakė, kad ne kartą komisijos baustas A.Šedžius „geriau žino“, kaip joje vyksta darbas. Socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė aiškino, kad žmonės keičiasi ir A.Šedžiui turi būti suteikta proga parodyti, „koks jis yra iš tikrųjų“.
Tuo tarpu kiti parlamentarai siūlė skiriant Etikos ir procedūrų komisijos narius grįžti prie senos tvarkos, kai kiekvieną kandidatūrą turėdavo paremti bent 15 parlamentarų.
Tokiai komisijos narių skyrimo tvarkai pritariantis pasisakė ir pats A.Šedžius.
Tuo tarpu Mišrios Seimo narių grupės narys Konstantas Ramelis, kurį Etikos ir procedūrų komisijoje siūloma pakeisti A.Šedžiui, sakė, kad, jo nuomone, besipiktinantys dėl A.Šedžiaus reputacijos, turėtų piktintis ir paties komisijos pirmininko socialdemokrato Algimanto Salamakino veikla.
Seimo narių mišri grupė vietoje K.Ramelio į komisiją deleguoja A.Šedžių, neslėpdama, jog tai – protesto akcija.
„Mes taip elgiamės, nes komisijos darbas yra neproduktyvus, o problema – jos vadovas. Tai savotiška protesto forma“, – yra sakiusi grupei priklausanti Agnė Zuokienė.
Praėjusių metų birželį 40 Seimo narių kreipėsi į Seimo pirmininkę I.Degutienę, kad EPK pirmininko postas būtų atimtas iš Socialdemokratų partijos ir skirtas mišriai Seimo narių grupei arba Krikščionių partijos frakcijai. Tokiu būdu siekta iš EPK vadovo pareigų atstatydinti socialdemokratą A.Salamakiną.
A.Salamakinas kaltintas sužlugdęs komisijos darbą, nes esą dėl jo netinkamo vadovavimo komisijos darbe nedalyvauja šeši iš 14 narių. Seimo pirmininkė I.Degutienė tuomet pareiškė remianti A.Salamakiną.