Seimo narė neregistravo teisės akto aiškinamojo rašto, tad ir siūlymo motyvų nenurodė.
Trečiadienį Žinių radijui Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad antrasis Seimo vicepirmininko postas opozicijai atneštų daugiau taikos.
„Manau, kad daug daugiau prisidėtų prie veiksmo atlikimo rezultatyvumo, jei mes vis tik imtumėme ir skirtumėme opozicijai dar vieną pirmininko pavaduotoją. Tada, turbūt, nebūtų apie ką kalbėti, jei opozicija gautų papildomai vieną žmogų“, – aiškino jis.
Tiesa, anksčiau V.Pranckietis yra sakęs, kad ir penkių vicepirmininkų užteks.
Antradienį už siūlymą nuo penkių iki šešių padidinti Seimo pirmininko pavaduotojo skaičių balsavo 64 parlamentarai, prieš buvo 36, vienas susilaikė. Seimo statuto pataisai priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso „už“.
Antradienį Seimo posėdžio metu liberalė Aušrinė Armonaitė priminė valdantiesiems, kad šie patys inicijavo Seimo pirmininko pavaduotojų skaičiaus mažinimą nuo septynių iki penkių ir tuo rūpinosi asmeniškai. Parlamentarė taip pat pridūrė, kad siūlydami išpūsti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių valdantieji iš „tvarkiečių“ perka sau palaikymo balsus.
„Tai yra vienos frakcijos balsų nusipirkimas mainais į Seimo valdybos postą. Tai yra visiškai politinė akrobatika – sakoma, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija liks opozicinė, bet palaikys Vyriausybę“, – kalbėjo liberalė.
Konservatorius Mykolas Majauskas atitarė A.Armonaitei spėdamas, kad Seimo pirmininko pavaduotojo pareigos tikriausiai numatytos „tvarkiečių“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui.
„Grįžtant prie projekto esmės – sveikintina, kad kuo daugiau frakcijų prisijungia remdamos Vyriausybės programą. Manau, kad Seimo vicepirmininko postas tokią galimybę integruotis į įstatymų leidimo veiklą padidins“, – į opozicijos kritiką atsakė „valstietė“ Agnė Širinskienė.
Šiuo metu Seimo pirmininkas turi penkis pavaduotojus, vienas iš jų – opozicinių konservatorių atstovė Irena Degutienė.