Valdantieji buvo užsidegę atstatydinti jiems nebeatstovaujantį V.Pranckietį.
Praėjusių metų pabaigoje, Seimo rudens sesijos metu, to padaryti nepavyko.
Seimo statutas numato, kad dėl pareigūno atleidimo galima balsuoti kartą per parlamento sesiją.
Įpusėjus Seimo pavasario sesijai valdantieji V.Pranckiečio klausimo kol kas nesvarstė.
Kokio žmogaus nori S.Skvernelis?
Pranešus apie tai, kad Vyriausybę rems neseniai susikūrusi ir du parlamentarus Seime turinti Rimanto Dagio vadovaujama Krikščionių sąjunga, S.Skvernelis sakė, jog dėl paramos kalbasi ir su kitomis politinėmis partijomis, jų lyderiais, kurie „nuoširdžiai nori padėti“.
„Mes tikrai esame už bendradarbiavimą su kuo platesniu spektru ir tikrai norėtųsi Seime sutelkti visas politines jėgas šitam iššūkiui įveikti. Svarbu, kad Seime atsirastų žmogus, telkiantis tiek poziciją, tiek opoziciją, ir galintis Seimo darbą daryti gerokai konstruktyvesnį ir produktyvesnį“, – pažymėjo S.Skvernelis.
Svarbu, kad Seime atsirastų žmogus, telkiantis tiek poziciją, tiek opoziciją, ir galintis Seimo darbą daryti gerokai konstruktyvesnį ir produktyvesnį.
Paprašytas pasitikslinti, ar kalbėdamas apie žmogų, „telkiantį tiek poziciją, tiek opoziciją, ir galintį Seimo darbą daryti gerokai konstruktyvesnį ir produktyvesnį“, premjeras mintyje turėjo Seimo pirmininką, S.Skvernelio patarėjas Tomas Beržinskas nuo detalesnių komentarų susilaikė.
„Premjeras pasakė tai, ką norėjo – ir tiek, kiek norėjo. Papildomų komentarų nebus“, – nurodė T.Beržinskas.
Klaidas mato kasdien
Parlamento Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Agnė Širinskienė sakė mananti, kad visiems šalies gyventojams matyti, jog situacija Seime yra labai sudėtinga.
Anot jos, Seimo pirmininkas nesugeba užtikrinti darnaus parlamento darbo, teikia tam tikrus labai kontroversiškus pasiūlymus.
„Jeigu pamenate, buvo ir ozonatorių įtaisęs, kuris staiga neleidžiamas naudoti Seimo posėdžių salėje. Ir tas tikrai Seimo nariams galėjo kelti pavojų. Baigiant visais kitais dalykais. Kaip pamenate, žiniasklaidoje skambėjo ir tai, kad jis tik su vienu valdybos nariu priiminėjo valdybos sprendimus“, – aiškino A.Širinskienė.
Jos teigimu, yra ir daugiau V.Pranckiečio politinių klaidų ir kitokių dalykų, dezorganizuojančių Seimo darbą.
„Tai mes matome kasdien. Užtenka ateiti ar į Seniūnų sueigą, ar pasižiūrėti valdybos posėdžius“, – tikino „valstietė“.
Tai mes matome kasdien. Užtenka ateiti ar į Seniūnų sueigą, ar pasižiūrėti valdybos posėdžius.
Ji pabrėžė, kad valdantieji su V.Pranckiečiu neturi jokio dialogo, bendravimo ir tarimosi.
Pasak A.Širinskienės, Seimo pirmininko atstatydinimo procedūra koalicijos taryboje dar nebuvo diskutuota.
„Tiesiog mes suprantame, kad opozicija Seimo pirmininką remia ir stoja už jį mūru. Nes, matyt, opozicijai irgi prieš rinkimus yra labai svarbu parodyti, kad iš tikrųjų Seimo darbas yra apsunkintas. Tai yra jų rinkimų strategijos dalis. Tad apie pokyčius Seime šitoje srityje tikrai labai atsargiai kalbėčiau. Ypač – tokius, kurie koalicijos lygmeniu nėra diskutuoti plačiai“, – pažymėjo Seimo LVŽS frakcijos atstovė.
Opozicija Seimo pirmininką remia ir stoja už jį mūru. Nes, matyt, opozicijai irgi prieš rinkimus yra labai svarbu parodyti, kad iš tikrųjų Seimo darbas yra apsunkintas.
Seimo pirmininkui atstatydinti reikia, kad už tai balsuotų 71 parlamentaras. Be opozicijos palaikymo valdantiesiems esą nepakaktų balsų pašalinti V.Pranckietį iš pareigų.
„Jeigu situacija pasikeistų ir vis dėlto opozicija pagaliau pradėtų dirbti ir norėtų tikrai susitvarkyti Seimo darbą, tai, manau, kad situacija būtų kita“, – nurodė A.Širinskienė.
Du balsavimai
V.Pranckietį į Seimo pirmininkus kadencijos pradžioje delegavo „valstiečiai“.
Pernai valdantieji kelis mėnesius ragino jį trauktis iš pareigų, nes, peržiūrėjus koalicinę sutartį, postą buvo numatyta perleisti „socialdarbiečiams“.
V.Pranckietis atsistatydinti atsisakė.
Tada spalio mėnesį 53 Seimo nariai parlamento pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei įteikė pareiškimą dėl nepasitikėjimo juo, siūlydami atleisti iš pareigų.
Spalio pabaigoje vyko du balsavimai dėl V.Pranckiečio atstatydinimo.
Pirmasis jų žlugo, kai jame dalyvavo tik 11 parlamentarų.
Valdantieji jį boikotavo, nes balsavimą planavo rengti kitą dieną, tada tikėdamiesi turėti reikiamą Seimo narių balsų skaičių.
Antrą kartą perbalsavus dėl V.Pranckiečio atšaukimo iš Seimo pirmininko pareigų, jis postą išsaugojo.
Tąsyk Seimo narių balsai pasiskirstė taip: 63 pasisakė „už“ V.Pranckiečio atleidimą, 5 – „prieš“, 11 biuletenių buvo sugadinti.
Kad Seimo pirmininkas būtų atleistas, už tai turėjo pasisakyti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.