Susitarimu skelbiama, kad sulaukus papildomo prašymo „privalomuoju principu priimti nenustatytą papildomą kiekį prieglobsčio prašytojų“ reikia išreikšti „tvirtą, aiškią ir nedviprasmišką valstybės poziciją dėl tokio priėmimo negalimumo“.
Susitarime taip pat pažymima, kad dabartinis Lietuvos įsipareigojimas per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius bus įvykdytas per nustatytą terminą, rodo susitarimo iniciatorės Darbo partijos paskelbtas jo tekstas.
Taip pat susitarime įrašyta, kad dėl pasikeitusių aplinkybių ar valios sprendimas dėl pabėgėlių priėmimo gali būti pakeistas ar pakoreguotas tik „Seimo valia, atviru balsavimu, kuomet sprendimui pritaria ne mažiau kaip pusė Seimo narių“.
„Čia buvo kalbama, jei iškiltų klausimas svarstyti dėl didesnio pabėgėlių skaičiaus priėmimo, visa tai turėtų būti daroma Seime, viešai, turi visuomenė žinoti“, – apie susitarimą sakė premjeras Algirdas Butkevičius ir pabrėžė, kad jis nekvestionuoja jau prisiimtų įsipareigojimų.
„Džiugu, kad visos koalicijos partnerės pasirašė susitarimą, kuris tikrai subalansuotas ir pasvertas, ir sudedantis reikiamus saugiklius. Kitiems gal norėjosi dar griežtesnį padaryti, ir esamas kvotas peržiūrėti, bet rastas kompromisas, svarbus ir naudingas Lietuvai“, – sakė Darbo partijos lyderis Valentinas Mazuronis.
Susitarimą pasirašė socialdemokratų lyderis premjeras A.Butkevičius ir europarlamentarai „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Rolandas Paksas bei Darbo partijos lyderis V.Mazuronis, pranešė iniciatoriai „darbiečiai“. Prie susitarimo taip pat pakviestos jungtis ir opozicinės partijos, bet jų paramos dokumentas nesulaukė.
Pagal Europos Sąjungos programą, Lietuva yra įsipareigojusi per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius, kol kas perkeltos kelios šeimos iš Irako ir Sirijos - apie dešimt žmonių.