„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 09 27

Valdantiesiems vis nepavyksta skirti pinigų socialdarbiečiams

Ketvirtadienį Seimo opoziciją vėl blokavo socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką, ji jų partijai atneštų per 200 tūkst. eurų iš biudžeto.
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos  būstinės atidarymas
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos būstinės atidarymas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Ir antradienį, ir ketvirtadienį parlamento opozicijos atstovai nesiregistruoja balsuoti dėl šių pataisų priėmimo, o valdantiesiems savų balsų tam neužtenka.

Ketvirtadienį už projektą balsavo 58 Seimo nariai, trys susilaikė. Įstatymui priimti reikia, kad balsavime dalyvautų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Balsuoti nesiregistravo opoziciniai konservatoriai, liberalai, Lietuvos lenkų rinkimų sąjungos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai.

Šiuo metu biudžeto dotacijos dalybose dalyvauja rinkimuose dalyvavusios partijos, o pagal siūlomą pertvarką dotaciją būtų gavusi ir po rinkimų įkurta parlamentinę frakciją turinti partija.

Dotacijos dydis būtų buvęs lygus mažiausiems parlamentinei partijai tuo metu skirtiems valstybės biudžeto asignavimams, padaugintiems iš naujos partijos ir mažiausiai finansuojamos partijos frakcijų narių skaičiaus santykio.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Gediminas Kirkilas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Gediminas Kirkilas

Lėšų naujai įsikūrusiai partijai būtų turėjusi skirti Vyriausybė. Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad pagal tokią formulę Gedimino Kirkilo socialdarbiečiams tektų per 200 tūkst. eurų.

Anksčiau Seime svarstytas socialdarbiečių parengtas variantas, kad suskilus parlamentinei frakcijai, jei įregistruojama nauja partija, dotacija paskirstoma pagal mandatų skaičių.

Tokiais siūlymais pasipiktino opozicinė Socialdemokratų partija – nuo jos atskilę politikai, sukūrę Socialdemokratų darbo partiją, būtų pasiėmę dalį socdemų gaunamos dotacijos.

Iki šiol valstybės dotacijos skiriamos partijoms, kurios yra gavusios ne mažiau kaip 3 proc. balsų per pastaruosius Seimo, savivaldybių tarybų bei Europos Parlamento rinkimus. Pinigai paskirstomi proporcingai visų surinktų balsų skaičiui.

„Valstiečių“ partnerių socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką, numatant pinigus šiuo metu jų negaunančiai savo partijai, opozicijos atstovai vadina „politine korupcija“.

Nuo Socialdemokratų partijos atskilusių politikų įsteigta Socialdemokratų darbo partija šiuo metu kaip nedalyvavusi rinkimuose iš viso negauna dotacijos. Metinė socialdemokratų dotacija šiuo metu siekia apie milijoną eurų.

Per metus partijoms paskirstoma apie 5,5 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs