Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 02 12

Valdžiai – dar ir Gvantanamo kalinių problemos

Po vakarykštės žinios, kad Lietuva gali priimti iki 10 kalinių iš uždaromo Gvantanamo kalėjimo, premjerui Andriui Kubiliui šiandien Seime teko atsakinėti į klausimus, ar tikrai rengiamės tuos žmones priimti. Pasak A.Kubiliaus, jei būtų toks sprendimas, atvykėlių esą tikrai bus mažiau nei dešimt.
Gvantanamo kalėjime terorizmu įtarimi asmenys kankinti muzika.
Gvantanamo kalėjime kalinami terorizmu įtarimi asmenys. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

A.Kubilius neatsakė į klausimą, ar Lietuva, priimdama Gvantanamo kalinius, padėtų tiems žmonėms, ar mūsų šalyje būtų tęsiamas jų kalinimas. „Viską išsiaiškins užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, – išsisuko nuo tiesaus atsakymo A.Kubilius. – Jis yra gavęs Valstybės gynimo tarybos įgaliojimus.“

Estai rado argumentų, kad tai prieštarauja jų teisinei tvarkai. Jeigu mes tokių surasime, taip pat tuo pagrindu galėsime atsisakyti, – sakė Justinas Karosas.A.Kubilius tik patikino, kad Gvantanamo kaliniai Lietuvos piliečiais tikrai nesiruošia būti. Anot jo, panašius prašymus esą gavusios ir kitos Europos Sąjungos valstybės. Todėl Lietuva, A.Kubiliaus teigimu, turės laikytis europinių sprendimų ir stengsis išsaugoti gerus santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

„Mes gauname patikinimų iš Jungtinių Valstijų, kad, jų žiniomis, grėsmės kalinių buvimas Lietuvoje mums nekeltų“, – sakė premjeras.

Sies su teroristais

Tuo tarpu socdemas Justinas Karosas teigė, kad kalinius iš Gvantanamo Lietuvoje žmonės vis tiek sies su teroristais ir jų reakcija nebus palanki. „Žinant tų žmonių tam tikrą fanatizmą  – vadinkim jį kaip norim, suprantama, kad tokie dalykai turi tam tikrą atgarsį. Ir tai yra problema“, – sakė J.Karosas.

Tačiau, anot J.Karoso, Valstybės gynimo taryba priėmė pakankamai racionalų sprendimą: kol kas tik aiškinsis, o sprendimo dar nepriims. „Išsaugoti solidarumo principą ir tuo pačiu nepakenkti valstybės interesams yra didelė problema“, – sakė J.Karosas.

Anot jo, kai kalbama apie Gvantanamo kalėjimo uždarymą, iškart visi supranta, kad jame kalėjo teroristai. O kas kiek kaltas, kas nekaltas, niekam nerūpi. Todėl esą prieš įsileidžiant tuos žmones į Lietuvą, reikėtų gerai pasvarstyti ir viską išsiaiškinti.

Paklaustas apie Estiją, kuri nusprendė nepriimti kalinių, J.Karosas teigė: „Jie rado argumentų, kad tai prieštarauja jų teisinei tvarkai. Jeigu mes tokių surasime, taip pat tuo pagrindu galėsime atsisakyti.“

J.Karoso nuomone, diskutuoti apie kalinių iš Gvantanamo priėmimą Lietuvoje galima: „Bet čia entuziazmo ypatingo, žinoma, rodyti nereikėtų.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų