„Mūsų bus siūloma Aušrinė Norkienė į vicepirmininkus. Tokia yra mūsų frakcijos valia“, – penktadienį, kai prisiekė naujai išrinkti Seimo nariai, žurnalistams komentavo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.
Tapti Seimo vicepirmininku jis pats esą nenorėjo.
„Dirbant opozicijoje, Seimo pirmininko pavaduotojo darbas daugiau techninis, jis atima labai daug laiko. Man, kaip partijos pirmininkui, tai būtų per daug didelė žala partijos atžvilgiu“, – dėstė R.Karbauskis.
Iki šiol jis ėjo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pareigas. Frakcija penktadienį spręs, ar R.Karbauskis jas gali tęsti.
„Yra tikimybė, kad išrinks seniūnu“, – prognozavo politikas.
G.Paluckas abejoja, ar turės palaikymą
Naujame Seime iš viso turėtų dirbti šeši vicepirmininkai. Dėl dviejų iš jų naujai prisiekęs Seimas balsuos dar penktadienį.
Į Seimo vicepirmininkus konservatoriai pasiūlė Jurgio Razmos kandidatūrą, socialdemokratai – Gintauto Palucko, tačiau parlamentaras nebuvo užtikrintas tuo, ar tikrai sieks šių pareigų.
„Priklausys nuo daugelio aplinkybių: pirmiausia, ar pavyks užsitikrinti tiek pozicijos, tiek opozicijos palaikymą, nes Seimo vicepirmininkas formuoja valdybą, organizuoja Seimo darbą, todėl tikrai nenorėčiau būti tvirtinamas vieno, dviejų ar trijų balsų persvara, arba nepatvirtintas vieno, dviejų ar trijų balsų persvara“, – komentavo G.Paluckas.
Būdamas Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininku, jis neseniai pralaimėjo partijos frakcijos seniūno rinkimus.
Ar eis į Seimo vicepirmininkus, G.Paluckas teigė pranešiantis kitą savaitę, iki antradienio.
Pagal Seimo statutą, Seimo pirmininko pavaduotojų gali būti ne daugiau kaip septyni.
Kandidatus į vicepirmininkus, pasitaręs su frakcijomis, Seimo pirmininkas siūlo taip, kad jo pavaduotojais būtų ne mažiau kaip du Seimo opozicijos atstovai. Seimo pirmininko pavaduotojai renkami slaptu balsavimu.
Koalicijos partneriai anksčiau yra sutarę į Seimo pirmininkes teikti Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūrą.