Kaip pažymi „valstiečiai“, nors partijų susitarimas šiuo klausimu buvo pasirašytas dar 2015 metais, „dabartiniai demografiniai iššūkiai reikalauja dar atsakingesnio požiūrio į šią problemą ir jos sprendimą“.
„Blogėjanti Lietuvos demografinė padėtis, nemažėjanti Lietuvos piliečių emigracija daro neigiamą poveikį šalies ekonomikai ir socialinės apsaugos sistemai. Emigracija – nacionalinė lietuvių tautos problema, todėl būtina kurti sąlygas, skatinančias išvykusius sugrįžti, dirbti ir gyventi savoje šalyje“, – rašoma LVŽS frakcijos išplatintame pranešime.
Parlamentinių partijų susitarime, kurį bus siūloma pasirašyti artimiausiu metu, bus siekiama sukurti ilgalaikę nacionalinę programą, siekiant emigracijos ir reemigracijos bei migracijos srautų teigiamo balanso bei vykdyti efektyvią demografinę politiką. Lygiagrečiai bus siekiama spręsti dvigubos pilietybės klausimą.
Statistikos departamentas šią savaitę paskelbė, kad pernai iš Lietuvos emigravo per 50 tūkst. žmonių, o per pirmus du šių metų mėnesius – beveik 14 tūkst. gyventojų.
Ekspertai teigia, kad emigracijos srauto augimas tam tikra dalimi gali būti ir „popierinis“, daliai jau seniau gyvenančių užsienyje tik dabar deklaravus išvykimą, kad išvengtų prievolės mokėti privalomojo sveikatos draudimo mokestį. Kiti galbūt skuba išvykti į Britaniją iki prasidedant deryboms dėl jos pasitraukimo iš Europos Sąjungos, nes Londonas ketina kontroliuoti imigraciją iš Bendrijos šalių.