„Nepavyksta surinkti kvorumo“, – Seimo posėdžių salėje pripažino valstiečių žaliųjų atstovas A.Nekrošius, skųsdamasis, kad dalis komisijos narių išvyksta į komandiruotes, o dalis posėdžiuose nesilanko dėl kitų priežasčių.
Jis paneigė konservatoriaus Kęstučio Masiulio teiginius, kad komisijai nepavyksta paruošti išvadų ir jos darbas vilkinamas tiesiog vengiant pateikti rezultatą.
Konservatorius Edmundas Pupinis ragino pripažinti, kad komisija valdančiųjų buvo sukurta tik tam, kad būtų „pakeista LRT vadovybė ir išguiti nepalankūs laidų vedėjai“.
„Taip ir parašykite išvadoje“, – siūlė E.Pupinis.
Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Agnė Širinskienė gyrėsi, kad buvo sustabdyti 23 milijonų eurų vertės pirkimai, kurių motyvai, pasak jos, buvo abejotini.
„Deja, bet Seimo nariai planavosi komandiruotes ir jų buvo daug“, – kalbėjo valstietė, piktindamasi, kad konservatoriai apskritai ignoravo komisijos veiklą.
„Leiskit komisijai pabaigti jos darbą ir sulaukti iš komandiruotės sugrįžtančių jos narių“, – ragino A.Širinskienė.
Opozicija tyrimą ignoruoja
Pastaruoju metu komisijos posėdžiuose dalyvauja tik valdančiųjų atstovai. Opozicija šios komisijos veiklą ignoruoja.
54 iš 96 Seimo narių pritarė prašymui pratęsti komisijos veiklą. 21 buvo prieš, 21 susilaikė.
Valdančiųjų „valstiečių“ iniciatyva komisiją LRT finansams tirti Seimas sudarė pernai baigdamas rudens sesiją. Tyrimą tuomet planuota atlikti iki birželio 1-osios. Vėliau tyrimas pratęstas iki rugsėjo mėnesio.
Komisijos iniciatoriai teigia, kad komisija padės išsiaiškinti, ar nacionalinis transliuotojas tinkamai leidžia biudžeto lėšas. Tyrimo kritikai šios komisijos sudarymą vadina politiniu spaudimu žiniasklaidai.
Komisijai pavesta nustatyti, ar LRT iš prodiuserių perkamos paslaugos atitinka rinkos kainas, ji nagrinėja LRT pirkimus, vadovybės struktūrą.