Balsuojant dėl visų išvadų, joms Seimas nepritarė, jas palaikė – 55 Seimo nariai, prieš balsavo 57, susilaikė 5 parlamentarai.
„Socdarbiečių“ atstovo Seime Gedimino Kirkilo teigimu, toks valdančiųjų nuomonių išsiskyrimas nereiškia jokio vidinio konflikto ar galimo keršto dėl nepriimamos aplinkos ministro kandidatūros.
„Mes nepritarėme net tos komisijos sukūrimui. Jei tuomet konservatoriai nebūtų pritarę, tai LRT veiklos tyrimo komisijos net ir nebūtų buvę“, – opozicijos atstovams įgėlė „socdarbietis“.
„Mūsų patirtis sakė, kad net ir tiriant finansinius visuomeninio transliuotojo dalykus neišvengiamai įsikišama į žurnalistų veiklą“, – savo frakcijos sprendimą argumentavo G.Kirkilas.
Keršto versiją atmetė
Paklaustas, ar nesuteikta parama nesukels konflikto, trinties tarp koalicijos partnerių, G.Kirkilas reagavo stoiškai.
„Mes iš anksto juos informavome ir jie puikiausiai žinojo, kad nedalyvausime balsavime“, – atsakė jis.
Politikos užkulisiuose kalbama, kad „socdarbiečiai“ siekia aplinkos ministro posto. Į jį siūlomas frakcijos seniūnas Seime Andrius Palionis, jau davęs sutikimą. Tiesa, valstiečiai ir žalieji nėra itin patenkinti siūloma kandidatūra ir jos teikimą prezidentei vilkina.
G.Kirkilas atmetė kalbas, kad balsavimas dėl LRT komisijos išvadų kaip nors susijęs su spaudimu ar kerštu LVŽS.
„Mums pasiūlyta pateikti savo kandidatūrą ir mes ją pateikėme. Visas reikalas spręsis sausio mėnesį“, – lakoniškai atsakė „socdarbietis“.