Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 04 02

Valstybė pradeda kompensuoti daugiau vaistų

Nuo balandžio pradžios visiškai kompensuojama daugiau vaistų, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Pakeitus iki šiol galiojusius kompensavimo lygius, nuo 50 proc. iki 100 proc. didėja kompensacija vaistams migrenai, klasteriniams galvos skausmams, artrozei, osteoporozei, prostatos hiperplazijai, podagrai bei kitoms ligoms gydyti.
Vaistai
Vaistai / „Shuterstock“ nuotr.

Pasak ministerijos, šie pokyčiai palies maždaug 80 tūkst. pacientų. Skaičiuojama, kad jie per metus sutaupys ne mažiau kaip 3 mln. eurų.

Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, tai paskutiniai Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąraše esantys vaistai, kuriems buvo didinamas kompensavimas.

Nuo dabar visi šiame sąraše esantys vaistai yra pilnai kompensuojami.

„Kompensavimo padidinimas liečia ir tuos receptus, kurie buvo išrašyti anksčiau. Tai reiškia, kad žmonėms nereikia eiti pas gydytoją ir išsirašyti naują receptą – kompensacija bus pritaikyta vaistinėje. Taip apsaugosime nuo eilių padidėjimo bei papildomo krūvio gydytojams,“ – pranešime cituojama viceministrė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Kristina Garuolienė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Kristina Garuolienė

Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas – pagrindinis šalies kompensuojamųjų vaistų sąrašas, kuriame konkrečioms ligoms gydyti yra numatyti konkretūs vaistai ir kuriuo vadovaujasi šalies medikai, skirdami savo pacientams gydymą.

Lietuvoje taip pat yra sąrašas vaistų, kurių kompensavimo lygmuo yra 50 procentų. Šis sąrašas sudaromas atsižvelgiant į atskirų socialinių grupių pacientų – vaikų, pensininkų, neįgaliųjų – finansines galimybes įsigyti vienus ar kitus vaistus ir siekiant užtikrinti šiems žmonėms tinkamą gydymą.

Pasak ministerijos, šis sąrašas pat yra nuolat peržiūrimas, jame esantys vaistai yra vertinami ir pagal galimybes perkeliami į pagrindinį sąrašą taikant 100 procentų kompensavimo lygį.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) išlaidas ambulatoriniam gydymui skirtiems vaistams yra įvardijusi kaip dažniausią priežastį Lietuvoje, kodėl namų ūkiai patiria nepakeliamas išlaidas su sveikatos priežiūra susijusiose srityse.

Siekiant mažinti pacientams tenkančią finansinę naštą, PSO ekspertai siūlė Lietuvoje suvienodinti kompensavimo lygmenis, nustatyti pacientų priemokų „lubas“ ir sukurti pacientų priemokų dengimo sistemą mažas pajamas gaunantiems gyventojams.

Ministerija teigia, kad įgyvendinant šias PSO rekomendacijas ir atsižvelgiant į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto finansines (PSDF) galimybes, pernai daugelio vaistų kompensavimo lygiai buvo didinami iki 100 procentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?