Kaip teigiama išplatintame pranešime, tai numatyta Vyriausybės pateiktoje išvadoje Seimui, kurioje įvertinami Seime svarstomi valstybinių pensijų ir rentų gavimo variantai ir siūlomas kitoks teisinio reguliavimo modelis.
Vyriausybės išvadoje siūloma, kad išmokų (kurios skiriamos ir mokamos kai asmuo neturi draudžiamųjų pajamų) skyrimo ir mokėjimo sąlygos bei dydis priklausytų nuo visų asmens gaunamų pajamų dydžio.
Įvertinus tai, kad asmens gautos pajamos įvertinamos pasibaigus kalendoriniams metams, apskaičiuojant išmokų dydį būtų atsižvelgiama į praėjusių kalendorinių metų pajamų dydį.
Jei Seimas apsispręstų pakeisti galiojančią valstybinių pensijų ir rentų skyrimo ir mokėjimo tvarką, įstatymuose reikės nustatyti pajamų (ne tik draudžiamųjų) dydį, kuris nedarytų įtakos išmokos dydžiui, ir koeficientą, kurį taikant, kai asmens pajamos viršijus šią ribą, bus nustatomas išmokos dydis. Kitaip tariant, siūloma nustatyti „lubas“ ir „grindis“.
Vyriausybės išvadoje teigiama, kad naujoji tvarka turėtų būti taikoma tiek naujai skiriamoms valstybinėms pensijoms ir rentoms, tiek jau paskirtosioms.
Šiuo metu valstybinės pensijos ir rentos, kurios mokamos iš valstybės biudžeto, skiriamos ir mokamos nepaisant sukaupto turto ir apmokestinamųjų pajamų. Kai kuriais atvejais nereikia būti ir pensinio amžiaus. Šios išmokos dažnai suteikia nepagrįstų privilegijų, pažeidžia socialinio teisingumo bei proporcingumo principus, todėl kelia visuomenės pasipiktinimą.
15min.lt primena, kad kiek anksčiau socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas nesiėmė prognozuoti, kokią įtaką siūloma tvarka gali padaryti velionio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko žmonos verslininkės Kristinos Brazauskienės prašymui jai skirti valstybinę našlės rentą.