Apklausą atliko asociacija WIN-Gallup International. Asociaciją atstovaujančios šalys apima daugiau nei 75% pasaulio gyventojų.
Pasaulinė apklausa pateikia eilę įvairių šalių gyventojų vardijamų nūdienos globalių problemų. Taip pat atskleidžia kaip skirtingai žmonės suvokia kokia svarbiausia problema šiuo metu yra iškilusi pasauliui. Vargingos ir besivystančios šalys labiausiai nerimauja dėl socialinių problemų, socialinių neramumų. Išsivysčiusių šalių pagrindinis nerimas susijęs su ekonominiais sunkumais.
Žmonėms buvo užduotas klausimas: kokia, Jūsų nuomone, yra pati svarbiausia problema su kuria susiduria šiandieninis pasaulis?
Į šalių dešimtuką, kuriose žmonės socialines problemas mini kaip šiuo metu svarbiausias įeina Brazilija, Malaizija, Filipinai, Afganistanas, Rusija, Irakas, Turkija, Azerbaidžanas, Saudo Arabija ir Tunisas. Šių šalių pajamų vienam gyventojui (per capita) vidurkis sudaro apie 12000 JAV dolerių, panašus yra pasaulinis vidurkis. Svarbu paminėti, kad 7 iš 10 šalių yra musulmoniškos šalys.
Šalių dešimtukas, kurios ekonomines problemas mato kaip šiuo metu svarbiausias, sudaro šios šalys: Ispanija, Čekijos Respublika, Italija, Portugalija, JAV, Airija, Rumunija, Bosnija ir Hercegovina, Prancūzija ir Lenkija. Šių šalių pajamų vienam gyventojui (per capita) vidurkis yra apie 28,000 JAV dolerių, žymiai aukštesnis nei pasaulinis vidurkis. Svarbu pažymėti, kad 9 iš 10 šių šalių yra Europos šalys.
Lietuvos gyventojai labiau akcentuoja ekonomines nei socialines problemas. Penktadalis (21 proc.) Lietuvos gyventojų mano kad, šiuo metu svarbiausios pasauliui yra ekonominės problemos. Šiek tiek mažiau (17 proc.) lietuvių, kaip šiuo metu pasauliui svarbiausią problemą, įvardina skurdą, atotrūkį tarp vargšų ir turtingųjų. Beveik tiek pat (16 proc.) Lietuvos gyventojų mano, kad svarbiausia problema yra nedarbas, 14 proc. – korupcija.
56 šalyse buvo atliktos reprezentatyvios apklausos, kurių metu buvo apklausta 57 228 įvairių šalių gyventojai. Nacionalinių imčių paklaidų ribos yra +3-5% su 95% tikimybe. Vienose šalyse apklausos buvo vykdomos tiesioginio interviu būdu (32 šalys, apklausta 34 193 respondentų), kitose telefonu (10 šalių, apklausta 8 889) arba internetu (14 šalių, apklausta 14 146). Apklausos buvo vykdomos 2012 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais bei 2013 metų sausio-vasario mėnesiais. Bendras vidurkis buvo paskaičiuotas pagal kiekvienos šalies suaugusiųjų gyventojų dalį. Lietuvoje apklausą vykdė WIN/Gallup International asociacijos narė UAB RAIT. Tyrimo metu buvo apklausta virš 1000 15-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Apklausa vyko 2013 metų vasario mėnesį.