Kaip įprastai, balandžiui ritantis į pabaigą, skelbiama pajūrio gelbėtojų atranka. Pirmasis etapas – jėgų išbandymas baseine. Jį įveikė kone visi atvykę į atranką. Kartu su būriu vaikinų pirmąjį etapą įveikė ir devynios merginos.
Gelbėti skęstančiuosius paskatino kineziterapijos studijos
Klaipėdietė Laura Vareikaitė be vargo įveikė pirmąjį atrankos etapą. Jei ir toliau viskas klosis taip puikiai, mergina gelbėtoja pajūryje dirbs jau trečią vasarą.
„Vilioja, tai, kad didžioji darbo laiko dalis yra prie jūros, kur vanduo, saulė, smėlis. Tačiau nereikia pamiršti, kad pirmiausiai yra didžiulė atsakomybė už kitų gyvybes. Aš gelbėtojos darbu susidomėjau dėl galimybės pagilinti savo studijų žinias. Studijuoju kineziterapiją, be to, lankau plaukimo treniruotes“, – apie gelbėtojo darbą pasakojo L.Vareikaitė.
Į kitą atrankos etapą patekusi studentė puikiai įveikė 50 m atstumą per mažiau nei 45 sek. Taip pat 200 m atstumą per mažiau nei 5 min. Nėrimas į vandenį ir pavargusio plaukiko transportavimas merginai irgi buvo nesunkiai įveikiama užduotis.
Pajūryje atsipūs nuo abitūros egzaminų
Visi uostamiesčio paplūdimių gelbėtojai įprastai būna klaipėdiečiai. Į Neringą ir Palangą dažniau suvažiuoja iš kitų šalies miestų, mat vietinių plaukikų mažuose kurortuose stinga. O štai Klaipėdai pakanka ir sportiškų studentų, ir plaukimo treniruotes lankančių moksleivių.
Abiturientas Motiejus Bardauskas tuoj kibs į pasiruošimą abitūros egzaminams. O darbas paplūdimyje, pasak dvyliktoko, bus puiki proga atsipūsti po įtemptos egzaminų sesijos.
„8-erius metus lankiau plaukimą ir gelbėtoju dirbsiu jau antrą vasarą. Žinau, kad laukia stojamieji, tačiau gelbėtojo darbas lankstus ir, manau, kad pavyks viską suderinti“, – pasakojo abiturientas.
Skęstančius gelbėja už minimalų atlygį
Komisijos verdiktą dėl tinkamumo dirbti gelbėtojais išgirdo tik pusė kandidatų. Antra tiek dar laukia atrankos. O tada visi atrinktieji išklausys mokymus ir persikels treniruotis į pajūrį.
„Visi galvoja, kad gelbėtojai reikalingi tik tam, kad gelbėtų skęstančiuosius. Bent juos reikia apmokyti ir prevencinio darbo su poilsiautojais, kad skęstančiųjų būtų kuo mažiau. O juk pajūryje pasitaiko ir traumų, ir insultų, ir infarktų. Su visu tuo gelbėtojai turi būti pasiruošę susidurti“, – pasakojo biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovo pavaduotojas Aleksandras Siakkis.
Iš viso Klaipėdos miestui priklausančiame pajūrio ruože bus įdarbinta 70 gelbėtojų. Už sezoninį darbą jiems bus mokamas minimalus atlygis.
Gelbėtojai paplūdimiuose budėti pradės nuo birželio 1 d. ir dirbs iki rugsėjo 15 d.