Ankstesniais metais nuo pat 2017-ųjų S.Skvernelis oficialiuose renginiuose minint Vasario 16-ąją dalyvavo, net kai jie vyko šeštadienį. Tačiau šįmet premjero darbe nėra nuo vasario 14-osios – tądien jis pasiėmė tėvadienį, o nuo vasario 17-osios išėjo atostogų.
Valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose sekmadienį S.Skvernelis nedalyvavo, nes jau buvo išvykęs į užsienį, BNS informavo premjero patarėjas Tomas Beržinskas.
Mykolo Romerio universiteto Politikos mokslų instituto direktoriaus Gedimino Kazėno vertinimu, premjeras kaip vienas iš aukščiausių šalies vadovų neabejotinai turėjo dalyvauti valstybinės šventės renginiuose, tačiau, anot jo, nereikėtų daryti skubotų išvadų dėl atostogų.
„Neaišku, kokiu tikslu tos atostogos. Gal čia kaip nors su sveikata susiję. Gal po ligos reikia daugiau ramybės, poilsio“, – 15min komentavo jis.
Rugpjūčio pabaigoje S.Skvernelis pranešė, kad serga pirmos stadijos limfoma. Vasario pradžioje jis informavo, kad vėžys atsitraukė – liga pasiekė visišką remisiją.
Su vėžiu kovojantis ministras pirmininkas neslėpė svarstantis apie politinės karjeros pabaigą ir atsakymo, ar dalyvaus spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose ir ves Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašą, nedavė iki šiol.
Ar iš to, kad ministras pirmininkas nedalyvavo Valstybės atkūrimo dienos renginiuose, išskyrus vasario 13-ąją vykusią ceremoniją, per kurią į televizijos bokštą kelioms valandoms buvo iškelta,o sutemus nuleista milžiniška trispalvė, galima daryti išvadą dėl jo politinės ateities?
„Kažkiek galbūt ir galima“, – atsakė G.Kazėnas, tačiau pridūrė, kad S.Skvernelį į ministro pirmininko pareigas delegavusi LVŽS su valstybingumu esą nelabai ir susijusi.
„Šita partija, su kuria jis (S.Skvernelis – 15min) dabar yra valdžioje, su valstybingumu nelabai siejasi. Vis tiek yra tradicinės partijos, kurios labiau susiję – Tėvynės sąjunga, socialdemokratai, gal dar liberalai kažkiek – yra signatarų jų tarpe. O „valstiečiai“ su Ramūnu Karbauskiu ir S.Skverneliu turbūt mažiau asocijuojasi.
Be to, ir jų tas reitingas dabar nukritęs, tai tiesiog, aš manau, jie matydami visą kontekstą ir nelabai jaučiasi drąsūs lipti ant tribūnos, kažką kalbėti ta proga“, – svarstė politologas, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams atstovaujantis Vilniaus rajono savivaldybės taryboje.
Vytauto Didžiojo universiteto politologas Lauras Bielinis leido suprasti, kad ministro pirmininko sprendimą poilsiauti, o ne dalyvauti Vasario 16-osios renginiuose reikėtų vertinti atlaidžiau.
„Premjeras ką tik išėjęs iš ligos. Matyt, jo veiksmai, susieti su darbu ir poilsiu, yra susaistyti kažkokiais medicininiais reikalavimais, man taip atrodo. Kita vertus, šios kelios dienos, matyt, buvo laisvesnės. Turim paprasčiau žiūrėti į situaciją. Šventė yra šventė. Jis jos nepraleido: mačiau jo sveikinimą, jis buvo paviešintas, tai yra pakankamai daug, – teigė jis. – Žmogus turi atstatyti savo jėgas, kurias liga išties išsekino labai stipriai. Čia ne gripas, netgi ne paprastas peršalimas.“
Prielaidos, galbūt premjeras, nedalyvavęs valstybės šventės renginiuose, ateityje nedalyvaus ir politikoje, anot L.Bielinio, daryti nereikėtų.
„Bet kokį treptelėjimą pradėsim sieti su rinkimais, tai bus labai juokinga. Žiūrėkim į situaciją paprasčiau“, – ragino jis ir siūlė nespėlioti, o sulaukti ministro pirmininko sprendimo.
S.Skvernelis į darbą turėtų sugrįžti vasario 28 dieną. Iki tol pareigose jį pavaduos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Jis šiuo metu taip pat laikinai eina ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas.