wikipedia.org nuotr./Ganos vėliava |
„Svarbiausia yra tai, kurios šalies vėliava atsirado pirmoji. Juk beveik identiškų vėliavų pasaulyje yra daugybė, nes spalvų yra sąlyginai nedaug, o valstybių – per 200. Tai kiek galima iš šių spalvų sukurti juostuotų vėliavų, kad jos nepasikartotų?“ – 15min.lt sakė heraldikos specialistas.
Vietoj iki šiol naudotos raudonos vėliavos su mėlynu stačiakampiu
wikipedia.org nuotr./Etiopijos vėliava |
Lietuvos trispalvėje naudojamos spalvos itin mėgstamos Afrikos šalyse. Nemažai iš jų turi įvairius geltonos, žalios ir raudonos spalvų derinius su simboliais ar be jų. Pasak E.Rimšos, nesudėtinga paaiškinti, kodėl šių spalvų deriniai Juodajame žemyne yra tokie populiarūs.
„Kiekviena vėliava turi savo pirmtaką. Prancūzijos revoliucija vėliavas
wikipedia.org nuotr./Lenkijos Lobezo miesto vėliava |
Tarp kitų į Lietuvos trispalvę panašių vėliavų yra:
1. Ganos vėliava. Nuo Lietuvos vėliavos ji skiriasi spalvų išdėstymu ir tuo, kad turi žvaigždę.
2. Etiopijos vėliava. Nuo Lietuvos vėliavos ji skiriasi spalvų išdėstymu, Etiopijos vėliava taip pat turi emblemą.
3. Bolivijos tautinė vėliava. Nuo Lietuvos trispalvės skiriasi spalvų
wikipedia.org nuotr./Lobezo miesto, Lenkijoje, vėliava |
4. Kolumbijos Bolivardo departamento vėliava. Nuo Lietuvos vėliavos skiriasi tik spalvų proporcijomis.
5. Lobezo miesto, esdančio Lenkijoje, vėliava. Nuo Lietuvos vėliavos skiriasi spalvų tonais.
Kaip 15min.lt pasakojo E.Rimša, pirmoji vėliava, kurioje pavaizduotos geltona, žalia ir raudona spalvos, buvo 19 a. Etiopijos vėliava, antroji – taip pat 19 a. vienos iš Lotynų Amerikos valstybių vėliava. „Trečioji pagal eilę buvo Lietuva“, – sakė E.Rimša.
Savo ruožtu naujienų agentūros BNS kalbintas Mykolo Romerio universiteto Lyginamosios teisės katedros vedėjas Justinas Žilinskas tvirtino, kad vėliavos pasirinkimas yra valstybės vidaus reikalas. „Vėliavos pasirinkimas yra valstybės vidaus reikalas. Tarptautinė teisė šio klausimo nereguliuoja, – sakė teisininkas ir pridūrė abejojantis, kad kurdami vėliavą Mianmaro pareigūnai galvojo apie Lietuvą: – Juokais galima kalbėti, kad šios vėliavos atsiradimas realizuoja kai kurių tarpukario Lietuvos veikėjų mintį turėti koloniją Madagaskare – dabar turėsime „brolišką“ valstybę ne taip toli, arčiau Australijos.“