„Asociacijos galės turtą nuomotis rinkoje arba dalyvauti valstybės turto nuomos konkursuose, kaip ir kiti subjektai“, – „Verslo žinioms“ sakė Finansų ministerijos Turto valdymo departamento direktorė Aušra Vičkačkienė.
Jos aiškinimu, kai asociacijos atstovauja savo narių interesams, neteikia viešųjų paslaugų -nevykdo valstybinių funkcijų, įstatyme siūloma apriboti jų galimybes gauti patalpas panaudos pagrindais
Lietuvoje užregistruota apie 15 tūkst. asociacijų.
Įstatymu siūloma sugriežtinti panaudos gavimo sąlygas ir kitiems subjektams – jie turėtų pagrįsti, kad vykdo steigimo dokumentuose nurodytą veiklą, kad neturi nuosavo nekilnojamojo turto, kad įsipareigoja skirti lėšų turtui prižiūrėti ir remontuoti. Be to, jie turėtų ne mažiau kaip trejus metus teikti viešąsias paslaugas.
Lietuvos verslo konfederacijos („ICC Lietuva“) prezidentas Valdas Sutkus sakė, kad jie bene vieninteliai iš didžiųjų asocijuotų verslo struktūrų nėra įsikūrę valstybės suteiktose patalpose, nors tokiomis patalpomis naudojasi Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonės prekybos ir amatų rūmų asociacija.
V.Sutkaus vadovaujama konfederacija neatlieka ir valstybės skirtų funkcijų: nesuteikia brūkšninių kodų, kaip Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, ar TIR leidimų, kaip asociacija „Linava“.
„Tačiau keturios didžiausios asocijuotos verslo struktūros yra Vyriausybės socialinės partnerės. Tad ji suteikia patalpas ar varo iš jų – atskleidžia Vyriausybės požiūrį į socialinius partnerius“, – sakė V.Sutkus.