Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 05 29

Viceministrė Janina Kumpienė: „Valstybinė ligonių kasa tobulina projektą, kuriame siūlė mažinti paramą ortopedijos technikai įsigyti“

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nepritarė Valstybinės ligonių kasos (VLK) siūlymui mažinti paramą ortopedijos technikai įsigyti ir grąžino kasai tobulinti projektą. VLK sutiko jį pataisyti, BNS sakė sveikatos apsaugos viceministrė Janina Kumpienė.
Sveikatos apsaugos ministerija
Sveikatos apsaugos ministerija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Ministerija laikosi nuostatos, kad niekam negali būti pabloginamos sąlygos kalbant apie tą jautrią žmonių socialinę grupę, kuri iš tikrųjų priversta naudotis ortopedijos techninėmis priemonėmis. Ministerija nesutinka, kad sąlygos būtų bloginamos nei vaikams, nei suaugusiems, ir grąžino parengtą projektą tobulinti. Ligonių kasos sutiko patobulinti ir atsisakyti tų nuostatų, kurios iš tikrųjų būtų išprovokavusios situacijos pablogėjimą kai kuriems žmonėms“, – BNS sakė J.Kumpienė.

Pasak jos, kompensavimas arba valstybės parama žmonėms, besinaudojantiems ortopedijos techninėmis priemonėmis, vykdoma pagal tris indikacijų sąrašus. Viename iš jų VLK siūlė daliai pacientų kompensuoti ne 100 proc. ortopedinių priemonių kainos, kaip iki šiol, o 90 proc., kitame – vietoj 95 proc. kompensavimo įtvirtinti taip pat 90 procentų paramą.

„Pirmajame sąraše pagal dabar galiojančią tvarką yra nustatytos diagnozės, kuriomis sergant, žmonėms visos ortopedinės priemonės yra kompensuojamos 100 procentų. Projekte buvo siūloma praplėsti kompensavimo lygį ir vietoj 100 proc. lygmens įvesti du: 100 proc. ir 90 procentų. Tad tie žmonės, kurie patektų į 90 proc. kompensavimą, jiems būtų pablogėjusios sąlygos“, – aiškino J.Kumpienė.

„Trečiame sąraše numatyti keturi kompensavimo lygiai, jie buvo kompensuojami 100 proc., 95 proc., 80 proc. ir 50 procentų. Vietoj 95 proc. buvo siūloma sumažinti iki 90 procentų, ir tai būtų palietę vaikus iki 18 metų“, – teigė ji.

Anot SAM, Ligonių kasa siūlomais pakeitimais siekė mažinti perteklinį ortopedijos priemonių vartojimą ir taupyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšas. Tačiau ministerija su VLK siūlymais nesutiko.

„Ligonių kasos maloniai sutiko pakoreguoti situaciją, ir toks projektas nebus tvirtinamas“, – sakė J.Kumpienė.

Jos teigimu, greičiausiai bus keičiami kiti su ortopedijos technika susiję aspektai, ne jų kompensavimas.

„Tikriausiai bus praplečiamas gydytojų sąrašas, kurie gali skirti ortopedines priemones tam, kad žmonėms būtų patogiau – jei jie nueina pas kitą specialistą, jiems galėtų išrašyti tą ortopedinę priemonę. Bus peržiūrėtos indikacijos. Ten, kur nėra būtina skirti ortopedinę priemonę, bus patikslinta. Kai kurios nuostatos yra pasenusios, kai kur bus žmonėms pagerinamos sąlygos – dažniau bus galima įsigyti ortopedinę priemonę nei buvo iki tol numatyta“, – teigė J.Kumpienė.

Konkurencijos taryba praėjusią savaitę paskelbė, kad VLK, turėjusi užtikrinti efektyvų lėšų naudojimą, sudarė sąlygas atsirasti ortopedijos reikmenų rinkos karteliui, kurį patvirtino teismas.

VLK buvo minima dar vienoje istorijoje, susijusioje su ortopedijos technika. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikta korupcijos rizikos analizė kovą atskleidė, jog VLK į savo sudaromą komisiją, dalyvaujančią endoprotezų pirkimo PSDF lėšomis procedūrose, įtraukia asmenis, susijusius su endoprotezais prekiaujančiomis įmonėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos