„Kaunas yra atviras miestas jaunimui ir tai nėra vien tik gražūs žodžiai. Suteikiame progą susipažinti su miesto valdymu iš labai arti, – sakė savo darbo kabinetą studentui užleidęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. – Jaunimas atvyksta į Kauną studijuoti iš visos Lietuvos, o dalis jo čia ir pasilieka tapdami kauniečiais. Dirbame, kad gyvenimas Kaune jiems būtų kuo patogesnis.“
„Pirmiausiai norėčiau papulti į miesto tarybą, o tuomet galėsiu pagalvoti ir apie mero postą. Norisi pradėti nuo mažesnių žingsnelių“, – paklaustas, ar norėtų užsibūti V.Matijošaičio kabinete, teigė laikinasis meras.
Mero poste V.Matijošaitį pakeitė Vytauto Didžiojo universiteto antrakursis Lukas Gedvilas. Politikos mokslus studijuojantis kaunietis tikina turįs daug bendro su oficialiuoju miesto vadovu: „Aš irgi myliu savo miestą Kauną, jo kraštovaizdį ir autentiškas bei istorija pulsuojančias vietas. Ir man ne „dzin“, kaip atrodys mano miestas, kaip jame jausis vietiniai bei tarptautiniai studentai ir apskritai visas jaunimas.“
Naujajam merui V.Matijošaitis iškart suteikė pirmąją pamoką: „Kur peteliškė? Išlik visą dieną pasitempęs“.
„Diena buvo smagi, produktyvi. Matėm nemažai. Atrodė, kad mero darbas lengvas. Bet pajutom, kaip iš tikro tenka visur skubėti. Kas minutę dienotvarkė sudėliota. Buvome kuro katilinėje ir atliekų tvarkymo įmonėje. Tai – įsimintina diena praktikos prasme“, – baigiantis „darbo“ dienai, teigė L.Gedvilas.
Jis prisipažino, jog Kauno studentai išreiškė poreikį turėti vietą, kur galėtų rašyti įvairius projektus, kurti mokslinius darbus, bendrautų su valdžia. Kita problema: Studentų ir Baršausko g. sujungimo planas. Studentija norėtų, jog išliktų šioje vietoje ramybė.
„Pirmiausiai norėčiau papulti į miesto tarybą, o tuomet galėsiu pagalvoti ir apie mero postą. Norisi pradėti nuo mažesnių žingsnelių“, – paklaustas, ar norėtų užsibūti V.Matijošaičio kabinete, teigė laikinasis meras.
L.Gedvilas, būdamas Kauno valdžios vadovu, pirmiausiai imtųsi spręsti apleistų parkų problemą. Ir mąstytų, kaip pritraukti kitų šalių studentus į laikinąją sostinę.
Dar trys studentai su savais pasiūlymais bei ambicijomis ėmėsi savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigų. Beje, vienas iš jų – Kauno technologijos universiteto studentas iš Indijos Rahulas Singhas. Kalbėdamas apie savo prioritetus, jis siūlo Kaunui daugiau dėmesio skirti tarptautinių studentų bendruomenei, kuri mieste kasmet vis gausėja.
Imtis atsakingų pareigų Kauno savivaldybės administracijoje nepabijojo ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos studentų atstovybės prezidentė Aurelija Jasionytė. Jos manymu, ne tik Kaunas, bet ir visi šalies miestai turi didelį rūpestį – jie sensta. Dėl to studentė siūlo imtis daugiau iniciatyvų, kad miestas būtų vis patrauklesnis jauniems žmonėms.
KTU antrakursis magistrantas Marius Šumanas ragina miestą kurti tiek fiziškai, tiek ir dvasiškai, o į šiuos procesus kuo labiau įtraukti bendruomenę, kad kauniečiai jaustųsi esantys ne vien gyventojai, bet ir reikšminga besikeičiančio, tobulėjančio Kauno dalis.
„Atvažiavau į Kauną, kai dar meru buvo Andrius Kupčinskas. Todėl galiu drąsiai lyginti praėjusią ir naująją valdžias. Jaučiasi pokyčiai. Kaunas tvarkosi. Manau svarbiausias yra visgi žmogus ir jis turi jaustis gerai, kad yra, kas už tave rūpinasi tavo interesais miesto mastu.
Projektai vyksta ilgai, o miestelėnas gyvena kas dieną. Norisi kiek įmanoma įtraukti visus į bendrą darbą tobulinant miestą tiek fiziškai tiek dvasiškai. Suburti bendrą komandą, ne vartotojus, o miestiečius. Keliant patriotiškumą visi tapsime tvirto miesto dalimi“, – paklaustas, kokią didžiausią problemą mieste mato, atsakė M.Šumanas.
Tarptautinę studentų dieną laikinieji miesto vadovai pradėjo darbiniu pasitarimu mero kabinete, vėliau turėjo galimybę iš arčiau pažinti darbą savivaldybėje ir galiausiai aplankė kelis strategiškai svarbius miesto objektus.
L.Gedvilas prisipažino, jog tai jo – antrasis apsilankymas merijoje. Pirmą kartą joje buvo, kai Kaunui vadovavo Andrius Kupčinskas.