2020 10 11

Vienas balsuoti Seimo rinkimuose atėjęs Saulius Skvernelis tikisi didelio aktyvumo: „Balsavimas tikrai saugus“

Premjeras Saulius Skvernelis į rinkimus atėjo sekmadienį – kitaip nei dauguma politinių partijų lyderių, kurie šiemet rinkosi išankstinį balsavimą. Jis į rinkimų apylinkę atėjo vienas, be žmonos.
Saulius Skvernelis
Premjeras Saulius Skvernelis balsavo Seimo rinkimuose / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Ragina eiti balsuoti

S.Skvernelis balsavo netoli savo namų esančioje Platiniškių rinkimų apylinkėje Vilniaus rajone.

„Tikiuosi didelio aktyvumo. Norisi, kad būtų kuo daugiau žmonių, nes balsavimas tikrai saugus, niekas niekam negresia. Tai ateikime, atlikime savo konstituciją teisę ir pareigą, ir tada galėsime sakyti, kad esame verti to, ką išsirinkome.

O aš tikiuosi paprasto dalyko – Lietuva iš tikrųjų niekada taip ir gerai, ir saugiai negyveno, ir norisi, kad būtų darbų tęstinumas. O galiausiai tam tikrų krizių metu valdžia parodo, ko yra verta. Esame gana sudėtingoje situacijoje ir šiandien, aš manau, kad žmonės įvertins tai, ką darėme ketverius metus“, – išėjęs iš balsavimo apylinkės kalbėjo S.Skvernelis.

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis

Jo teigimu, jo vadovaujamos Vyriausybės ciklą vainikavo „tam tikras valstybinis egzaminas“ – pandemija, kuri esą parodė stiprybes ir silpnybes, tačiau esą Lietuvos ekonomika mažai nukentėjo pandemijos metu, net atsigavo, o tai esą reiškia, kad sprendimai, priimti per pastaruosius ketverius metus, buvo teisingi.

VRK klaidų įžvelgia

Klausiamas, kaip vertina Vyriausiosios rinkimų komisijos darbą, kai paaiškėjo, kad buvo ne vienas atvejis, jog saviizoliacijoje esantys žmonės negalėjo balsuoti, S.Skvernelis kritikuoti VRK neskubėjo.

„Reikia įvertinti visas aplinkybes, kad tokius rinkimus turime pirmą ir, tikiuosi, paskutinį kartą. Dėl to yra niuansų, kurie paaiškėjo balsavimo metu, ypač tas laikotarpis, kai žmonės į izoliaciją pateko jau tuo metu, kai nebuvo galima registruotis.

Čia yra spraga, VRK, matyt, turėjo apie tai irgi pagalvoti. Jeigu būtų tai reikalinga, ir įstatymų pakeitimai galėjo būti, galima buvo daryti neeilinę sesiją, posėdį šaukti, spręsti tuos klausimus, Deja, bet klaidų išvengti turbūt nepavyko, nes tokie rinkimai pirmą kartą šalyje“, – sakė premjeras.

Reikia įvertinti visas aplinkybes, kad tokius rinkimus turime pirmą ir, tikiuosi, paskutinį kartą.

Jis neslėpė vilčių, kad ir po rinkimų Vyriausybė gali būti tokia ar panaši, kokia yra dabar, nes esą centro ir kairės politinės jėgos turėtų susivienyti.

11 val. – 9,5 proc.

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad 11 val. duomenimis jau balsavo 11 val. 9,51 proc. rinkėjų.

Seimo rinkimuose iš anksto balsavo 243, 520 tūkst., arba 10,1 proc. rinkėjų. Praėjusiuose Seimo rinkimuose prieš ketverius metus aktyvumas balsuojant iš anksto siekė 6,65 proc., tačiau tuomet išankstinis balsavimas savivaldybėse truko dvi dienas, šiemet – keturias.

Aktyviausiai šiemet iš anksto balsavo Nalšios pietinės rinkimų apygardos rinkėjai – čia balsavo 16,2 proc. rinkėjų. Antakalnio apygardoje balsavo 15,83 proc., Senamiesčio–Žvėryno – 14,69 proc. rinkėjų.

Mažiausias aktyvumas, 4,28 proc., buvo Panerių–Grigiškių apygardoje.

Pagrindinę rinkimų dieną – spalio 11-ąją rinkėjai gali balsuoti savo rinkimų apylinkėje arba bet kurioje savo apygardos rinkimų apylinkėje. Rinkimų apylinkės darbą pradėjo 7 val. ryto, jos visoje Lietuvoje užsidarys 20 valandą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai