Buvusios stoties pastatas priklauso „Maximai“. Skirtingai nei per savo valdžios šimtadienį, meras ir savivaldybė, ir jos meras Vytautas Grigaravičius jau buvo susisiekę su pastato savininkais. Šie patvirtino, kad „Maximai“ stoties objektas – neaktualus, praeities etapas, jis nedomina kaip komercinis taškas. Tačiau V. Grigaravičius pasidalino ir žinia, kad „Maxima“ buvusią stotį miestui galėtų „atiduoti“ mainais į kitus Alytaus miesto plotus.
„Tai, kad „Maximai“ buvusios stoties pastatas nėra komerciškai įdomus – miestui gali būti naudinga“, – sakė Alytaus miesto mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, rugsėjį Dzūkijos sostinėje žadantis maksimalų nekilnojamojo turto mokestį visiems apleistiems pastatams.
Ir meras V. Grigaravičius, ir pavaduotojas T. Tamulevičius alytiškius kvietė būti pilietiškais ir akivaizdžiau parodyti, kad apleista stotis yra miesto „opa“. „Jei „Maxima“ į alytiškių norus neįsiklausys – galime paskelbti nepirkimo akciją“, – siūlė Alytaus nakvynės namų direktorius Artūras Galakvoščius.
Valdžios skatinamomis pilietinėmis akcijomis abejojo alytiškis fotomenininkas Vytautas V. Stanionis. Jis netgi prieštaravo tokių diskusijų reikalingumu, ypač, kai miestas neturi nei pačios stoties, nei lėšų jai vystyti. Fotomenininkas siūlė nekartoti miesto vystymo klaidų ir paskubomis neplanuoti Alytaus, kaip tai kadais buvo padaryta su Ugniagesių gatve, o geriau stotį „nugriauti, užlyginti ir palikti“ ateičiai.
Stoties teritoriją suskirstyti į sklypus ir juos siūlyti verslininkams patarė Alytaus energinio efektyvumo didinimo agentūros vadovas Pranas Jaciunskas.
Alytaus miesto Ulonų seniūnaitis Janis Laurinaitis džiaugėsi dėl stoties atnaujinta diskusija, tačiau abejojo miesto savivaldybės galimybėmis konkuruoti su privačiu kapitalu. Neoficialiais duomenimis, „Maxima“ dėl buvusios stoties ateities jau kurį laiką derasi su vienu Alytaus verslininku.