Tokį vyriausybės nutarimo projektą parengė Teisingumo ministerija. Anot jos pranešimo, taip bus sutaupytios dienpinigiams skirtos lėšos, teigiama ministerijos išplatintame pramešime.
Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, papildomai mokėti už tai, kad darbuotojas darbo metu visai dienai išvyksta į kitą miestą, neracionalu.
„Jei darbuotojas visą dieną fiziškai nebūna nuolatinėje darbo vietoje, bet yra tame pačiame mieste – dienpinigiai nemokami, tad kodėl juos reikėtų skirti, kai jis išvyksta už to miesto ribų? Vienadienė išvyka neturėtų būti laikoma komandiruote, o už ją turėtų būti mokamas įprastas darbo užmokestis. Pakeitus dabar galiojančią tvarką, būtų sutaupoma nemažai valstybės lėšų“, – pranešime spaudai sakė R.Šimašius.
Jis pabrėžė, kad kalbama tik apie dienpinigių nemokėjimą, o kitos išlaidos turėtų būti apmokamos įprasta tvarka.
Dabar tarnybine komandiruote laikomas ir vienos dienos valstybės tarnautojo ar darbuotojo išvykimas atlikti tarnybinio pavedimo, už kurį privalu mokėti dienpinigius ir tais atvejais, kai darbuotojas neišvyksta iš Lietuvos.
Pasak R.Šimašiaus, naujoji tvarka padėtų ne tik taupyti, bet ir supaprastintų tokių išvykų įforminimą.
Projekte siūloma nustatyti, kad darbuotojo tarnybinis pranešimas ar prašymas išvykti iš nuolatinės darbo vietos būtų patvirtinamas įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens rezoliucija, o ne kiekvieną kartą pasirašant įsakymą ar potvarkį dėl to. Tokiu būdu gerokai sumažėtų institucijos administracinė našta, greičiau vyktų išvykų suderinimo procesas.
Teisingumo ministerijos siūlymu, ši tvarka turėtų galioti visoms valstybės institucijoms, tačiau tuo pačiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai siūloma įvertinti, ar būtų tikslinga analogišką tvarką įtvirtinti ir privataus sektoriaus tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo sąlygas reglamentuojančiuose teisės aktuose.