VPT padarė išvadą, kad susitarimas 2013 metų rugpjūtį pasirašytas be konkurso, tokiu būdu įmonė pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą.
„Toksika“ teigė, kad supaprastintų skelbiamų derybų būdu skelbtas konkursas neįvyko, negavus nė vieno pasiūlymo, todėl pradėtos derybos dėl pavojingų atliekų deginimo įrenginio trūkumų šalinimo darbų. Po jų „Toksika“ priėmė atliekų deginimo įrenginio statytojų konsorciumo, kurį sudarė „Senovė“ ir „Hafner Srl“, pateiktą siūlymą dėl darbų užbaigimo.
2008 metų kovą tarp „Toksikos“ ir konsorciumo sudaryta sutartis vykdoma netinkamai,
„Toksika“ 2012 metų birželį nušalino konsorciumą nuo statybos darbų. Tuomet svarstyta, kad „Toksika“ gali kreiptis į arbitražą - bendrovė teigė, kad konsorciumas nebaigė statyti reikalavimus atitinkančio deginimo įrenginio ir atsisakė ištaisyti jo trūkumus.
VPT taip pat atkreipė dėmesį, kad 2008 metų kovą tarp „Toksikos“ ir konsorciumo sudaryta sutartis vykdoma netinkamai, dėl ko nepavyko pasiekti rangos sutarties tikslo.
„Tarnybos nuomone, perkančioji organizacija turėtų rangovui taikyti rangos sutartyje numatytą civilinę atsakomybę ir rangos sutarties trūkumai turėtų būti šalinami rangovo sąskaita. Perkančioji organizacija neturėtų papildomai mokėti rangovui už tuos darbus, kuriuos jis privalėjo atlikti rangos sutartimi ir už kuriuos buvo sumokėta“, - rašoma VPT išvadoje.
Pavojingų atliekų deginimo įrenginys Šiaulių rajone turėjo būti baigtas 2010 metų rugsėjo 30 dieną. Sutartį su rangovais „Toksika“ pasirašė 2008 metų kovo 31 dieną.