Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai dažnai slaptų kamerų užfiksuotais vaizdais dalinasi feisbuke. Rezervato paskyroje galima išvysti ir lūšis, ir šernus. O pastaruoju metu vis dažniau matyti gausi vilkų šeimyna.
„Gruodžio pabaiga-sausio mėnuo tai laikas, kada bene vienintelį kartą metuose susirenka visi Karšuvos girios giminingi, įvairių kartų vilkai – vadinama šeima. Dar prieš tris geras savaites buvo stebima tik 3-4 vilkų grupelė. Tačiau per šį laikotarpį jie medžios, šėlios kartu, o vėliau ir vėl išsiskirstys po Karšuvos girią dviejų-trijų ar penkių grupelėmis ir vėl gyvens savo sunkiai pastebimą gyvenimą. Kiek vėliau, sausio vidury-vasario mėnesiais, rujos ir kiti plėšrūnai – lūšys“, – rašoma Viešvilės rezervato feisbuko paskyroje prie pasidalintos vaizdo medžiagos, kurioje matyti vilkai.
Pasidalintame filmuke galima suskaičiuoti aštuonis pilkius, ramiai vaikštinėjančius mišku, gulinėjančius.
Tiesa, rezervato vyriausiasis inspektorius Saulius Bartminas tvirtina, kad šeima vargiai laikytina gausia.
– Pagausėjimo nėra, tik tuoj prasidės ruja, todėl visa šeima, gyvenanti Karšuvos girioje, susibūrė vienoje vietoje. Šeimą sudaro giminingi vilkai. Po rujos vilkai išsiskirstys mažesnėmis grupelėmis, po 2-3 individus, – dėstė rezervato vyr.inspektorius.
S.Bartminas teigė, kad šįkart nufilmuotoje šeimoje nematyti pavasarį atsivestų jauniklių. Kol kas galima tik spėlioti, kas jiems nutiko.
– Vilkai labai protingi ir reikalingi gamtai. Išvaiko šernus ir jie neužsibūna vienoje vietoje. Kontroliuoja bebrų populiaciją. Bet čia tik maža jų darbo dalis, – gerų žodžių plėšrūnams negailėjo gamtininkas, tvirtindamas, kad Lietuvoje pilkių skaičius nėra toks didelis, kaip įsivaizduojama.