2016 08 01

Vietoje kanalizacijos – paplavų kibiras

Prireikus vandens Jurbarko turgavietėje prekeiviai ir pirkėjai gerai paieškoję rastų tik čiaupą be jokios kanalizacijos. Su tokia realybe ne vienus metus tenka taikstytis turguje dirbantiems ir čia apsipirkti ateinantiems žmonėms. - See more at: http://jurbarkosviesa.lt/Naujienos/Aktualijos/Vietoje-kanalizacijos-paplavu-kibiras#sthash.rXhafvPr.dpuf
Kanalizacija turguje
Kanalizacija turguje / www.jurbarkosviesa.lt nuotr.

Vienintelė vieta, kur turguje yra higienos reikalavimus atitinkantis vandens čiaupas – mėsos paviljonas, tačiau juo naudotis gali tik maisto prekiautojai.
Kur gauti vandens kitiems turguje dirbantiems prekeiviams, ypač šeštadieniais, kai darbas čia prasideda vos prašvitus? Ką daryti, kai vandens turgaus dieną prireikia pirkėjams?

„Turime eiti į užkampį, kur yra tokia ant čiaupo užmauta žarna. Ten stovi nuolat pilnas kibiras – jame kavos tirščiai, bananų žievės, nuorūkos. Vandeniui nėra kur nubėgti, viskas liejama tiesiog ant žemės. Tikra šiuolaikinė turgavietė. Įdomu, kaip švarą turinti kontroliuoti Maisto ir veterinarijos tarnyba ne pirmus metus besitęsiančios netvarkos nemato“, – klausė laišką redakcijai parašęs skaitytojas.

Šeštadienį apsilankius turguje vietoje surasti paplavų duobę primenančią vietą sunku nebuvo. Laišką parašiusieji teisūs – iš pastato sienos kyšojo čiaupas, šalimais stovėjo kavos tirščių ir kitų atliekų pilnas kibiras, teritorija buvo šlapia nuo neturinčio kur nubėgti vandens ir neviliojo kvapu.

Tarnyba nustebo

Nuotraukos su iš sienos kyšančiu čiaupu, vandens pilna skardine bei šlapia teritorija nustebino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Jurbarko skyriaus viršininką Algirdą Pocių. Švarą ir higieną turgavietėje turinčios užtikrinti tarnybos vadovas tikino pirmą kartą sužinojęs apie tokią vandens prieigą.

Pasak A.Pociaus, čiaupas įrengtas ne prekybos maisto produktais zonoje ir juo greičiausiai naudojasi greta esančio automobilių serviso darbuotojai. Patys turgaus prekeiviai esą gali naudotis mėsos paviljone įrengtu vandens čiaupu. Tačiau tokią galimybę turi tik maisto produktais prekiaujantys žmonės, kiti prekeiviai ir pirkėjai lieka už borto. Tiksliau, prie žarnos ir kanalizaciją atstojančio kibiro.

Pasak A.Pociaus, tokia padėtis negalima ir jo vadovaujama tarnyba imsis priemonių, kad turgavietėje atsirastų privalomas ir higienos reikalavimus atitinkantis vandens čiaupas, o vanduo nesitaškytų kur pakliūva, bet bėgtų į kanalizaciją.

„Taip būti negali, nedelsdami imsimės priemonių, tikrai taip nepaliksime. Nežinojome, kad yra tokia situacija“, – tikino A.Pocius.

Vanduo skirtas... gėlėms

Jurbarko turgavietės „Santaka“ direktorė Nijolė Ramanauskienė pripažino, kad čiaupas veikia ne pirmus metus, o jį įrenti nuspręsta norint palengvinti gėlėmis ir daržovėmis prekiaujančių žmonių dalią. Esą vandenį šie naudoja pamerkti gėlėms ir drėkinti daržovėms, kad šios nesuvystų.

Vienintelė vieta, kur turguje yra higienos reikalavimus atitinkantis vandens čiaupas – mėsos paviljonas.

„Tą čiaupą pajungiame pavasarį ir jis veikia iki rudens. Žiemą neveikia tikrai. Nemanau, kad čia kažkoks pažeidimas, valytoja kasdien tą teritoriją sutvarko. Gaila, kad mūsų žmonės tokie, kad dėl jų padarai, o kažkam tai užkliūva“, – sakė N.Ramanauskienė.

Pasak turgavietės savininkės, ji abejojanti teiginiais, kad prie čiaupo esančiame kibire gali būti kavos tirščių ar kitų atliekų. Kavą esą gali virtis tik kioskus su elektra turintys prekeiviai, o tokių nėra daug.

„Na, nėra ten nubėgimo į kanalizaciją, bet niekas nieko tokio ten ir nedaro. Nubėga tas vanduo ir išdžiūva, vandentiekio vanduo juk, geras vanduo. Ne tualetas gi ten“, – stebėjosi verslininkė.

Reagavo žaibiškai

Šiltuoju metų laiku prekeiviai ir apie čiaupą žinantys pirkėjai galimybę gauti vandens, nors ir ne pagal higienos reikalavimus, turi. Tačiau ką daryti žmonėms, kai čiaupas išjungiamas? Nuo rudens iki pavasario vanduo lieka tik jau minėtame mėsos paviljone ir pasinaudoti juo gali tik maistu prekiaujantys verslininkai. Todėl rudenį, žiemą ir dalį pavasario turgaus prekeiviams ir klientams tenka suktis, kaip kas išmano. Nors prekeiviai tarpusavy šnabždasi, kad turguje prekybos vietų jiems dykai niekas nedalija, todėl norėtų ir geresnių sąlygų, bent jau vandens įsileisti ar rankas nusiplauti.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai sureagavo žaibo greitumu. Tą pačią dieną, kai tik tarnybą pasiekė informacija, jos specialistai skubėjo į turgavietę, bendravo su savininke ir netrukus jau galėjo kalbėti apie priimtą sprendimą – vanduo šioje turgaus vietoje bus, tik ne tiekiamas senuoju būdu, o tvarkingai – čiaupas, kriauklė ir kanalizacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų