„Tegul jie pasilieka tas sovietines plokštes, jei nori iš to pasidaryti biznį“, – 15min.lt sakė V.Malinauskas.
Jis teigė, kad iš pradžių domėjosi sovietine tilto apdaila. „Trečiadienį dėl to skambinau merui Andriui Kupčinskui, bet jo referentė ėmė klausinėti, kas aš toks, o po to teirautis, kokiu reikalu noriu kalbėtis, ar tai svarbu ir panašiai. Dingo ūpas tartis“, – aiškino V.Malinauskas.
Galutinį sprendimą dėl sovietinės simbolikos ant tilto turės priimti Kauno miesto taryba.
„Sovietinės simbolikos nuėmimas nuo Vytauto Didžiojo tilto yra mūsų garbės reikalas. Jeigu taryba pritars, demontuotas reljefines plokštes ar dalį jų perduosime Grūto parkui. Bet tai yra bilietus pardavinėjanti ir pelno siekianti įstaiga, todėl reikalausime, kad jie kompensuotų dalį sovietinės simbolikos demontavimo išlaidų", – Kauno savivaldybės pranešime teigė Kauno meras A.Kupčinskas.
Kauno miesto taryba, 2008 metais suteikusi tiltui Vytauto Didžiojo vardą, tuo pačiu sprendimu pavedė savivaldybės administracijai demontuoti sovietinius simbolius ir juos perduoti Kauno miesto muziejui. Tačiau sovietinės simbolikos nuėmimui ilgai priešinosi Kultūros paveldo departamentas.
Kauno miesto savivaldybę sausio pradžioje pasiekė Grūto parko administracijos prašymas sovietinę simboliką perduoti jiems.
Preliminariais skaičiavimais, reljefinių plokščių demontavimas gali kainuoti apie 30 tūkst. eurų.
Simboliką žadama pašalinti iki Kovo 11-osios šventės.