Naujai įsteigtai sostinės tarybos Vilniaus ir Kauno dvimiesčio strateginio planavimo komisijai vadovauti paskirtas jaunas politikas, mero bendražygis Edgaras Stanišauskas.
Jo teigimu, kol kas realių darbų komisija nenudirbo, tik stengiamasi atgaivinti ir prisiminti tai, kad buvo padaryta anksčiau, sutelkti iniciatyvių, šią idėją palaikančių žmonių branduolį.
Beveik prieš dešimtmetį pradėtas plėtoti dvimiesčio projektas tebeturi tuos pačius tikslus – sujungti abiejų miestų infrastruktūrą, pagerinti susisiekimą, skatinti bendravimą, kultūros ir kitokių renginių bendrą organizavimą. Paprastai tariant, miestai turi jausti vienas kitą ir jaustis tikrais partneriais.
„Tas 100 kilometrų atstumas tarp miestų yra mažas, todėl galime konkuruoti su Ryga, Minsku, kuris, jeigu Baltarusija žengs demokratijos keliu ir atvers sienas, taps rimtu konkurentu. Vilniui ir Kaunui reikėtų suploti rankomis ir kartu dirbti, kad taptume ne europine provincija, o poliu su išvystyta infrastruktūra, kultūra, sportu“, – pakiliai aiškino E.Stanišauskas.
Anot Vilniaus komisijos vadovo, Kauno taryboje taip pat jaučiamas susidomėjimas dvimiesčio idėja, nors ten, kaip ir sostinėje, pastaruosius ketverius penkerius metus projektas buvo primirštas. Komisija Kaune dar nesukurta, tačiau E.Stanišausko duomenimis, tai ketinama padaryti artimiausiu metu.
Istorija
Didžiausių šalies miestų bendradarbiavimo ketinimų protokolas pasirašytas dar 2002 m. kovo 8 d. Jį pasirašė tuometiniai merai A.Zuokas ir Erikas Tamašauskas. Protokole buvo numatyta, kad abiejų miestų savivaldybės kartu formuos europinės reikšmės urbanistinį centrą, skatins verslo, aukštojo mokslo ir valdžios bendradarbiavimą didinant šalies urbanistinių centrų socialinį-ekonominį potencialą bei valstybės tarptautinį konkurencingumą.
Abu miestai kartu dalyvavo nekilnojamojo turto parodose MIPIM Kanuose. Tačiau 2007 m. sostinės mero postą iš A.Zuoko parėmus Juozui Imbrasui šis projektas buvo prisimenamas vis rečiau.