Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 01 12

Vilniaus ir Kauno ligoninėse savaitgalį padaugėjo su traumomis besikreipiančių pacientų

Lietuvoje įsivyravus žiemiškiems orams, savaitgalį Vilniaus ir Kauno ligoninėse padaugėjo pacientų, besikreipiančių dėl traumų.
Žiemiškų linksmybių popietė Vilniuje
Žiemiškų linksmybių popietė Vilniuje / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL) BNS antradienį informavo, jog į Skubios pagalbos skyrių atvykstančių pacientų ėmė daugėti nuo praėjusios savaitės vidurio, kai iškrito sniegas.

„Traumas patyrusių pacientų srautas ypatingai išaugo praėjusį savaitgalį – sekmadienį į gydytojus ortopedus traumatologus pagalbos kreipėsi net 112 asmenų“, – teigiama ligoninės atsakyme.

Gruodžio mėnesio traumatologinių pacientų vidurkis siekė apie 55.

Akivaizdu, kad tai yra žiemiškų pramogų aukos.

„Akivaizdu, kad tai yra žiemiškų pramogų aukos, nes besikreipiantys buvo jaunesnio amžiaus žmonės, vyraujančios traumos – dilbio kaulų, žastikaulio viršutinio kaulo lūžiai, čiurnos raiščių patempimai ar plyšimai, kulkšnių lūžiai, muštinės žaizdos“, – praneša ligoninė.

Kauno ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyriaus vedėjas Arūnas Šulnius BNS sakė, kad žiemiški orai smarkiai pakeitė besikreipiančiųjų problemų pobūdį.

„Besikreipiančių žmonių skaičius pas mus ženkliau nepadidėjo, bet pasikeitė traumų pobūdis iš karto: kai pasnigo, taip ir prasidėjo tos rimtesnės traumos ir jaunesniems žmonėms“, – kalbėjo ligoninės atstovas.

Kai pasnigo, taip ir prasidėjo tos rimtesnės traumos ir jaunesniems žmonėms.

Pasak jo, per savaitgalį nuo penktadienio į juos kreipėsi iš viso 187 pacientai, po maždaug 60 per parą.

„Bet visos traumos žieminės: slydimai, griuvimai, lūžiai“, – sakė A.Šulnius.

Taip pat, lyginant su šiltuoju metų laiku, dešimtimis išaugo besikreipiančių dėl lūžusių riešų.

Pasak RVUL, plikledis ir kitos meteorologinės sąlygos turi didelį poveikį Skubios pagalbos skyriaus užimtumui.

„Tačiau pastaruoju metu mūsų medikams tokių išbandymų neteko patirti – galbūt dėl vėluojančios žiemos, o gal prisideda ir karantino reikalavimai, ribojantys žmonių judėjimą“, – pastebi ligoninės atstovai.

A.Šulnius taip pat pastebi, kad, lyginant su situacija ankstesniais metais, kai judėjimas nebūdavo ribojamas, pacientų slidžiu metu yra gerokai mažiau.

„Yra dienų prieš keletą metų, kai atleisdavome po 300 per parą pirminių ligonių, ypač kai plikšala, pirmas sniegas. Dabar toks skaičius nėra labai didelis. Ne karantino metu mes atleisdavome po 100-150 pirminių pacientų. Dabar eina tie, kam reikia į ligoninę: su menkesnėmis traumomis jau nesikreipia, gydosi patys“, – pasakojo A.Šulnius.

Tiek, Vilniaus, tiek Kauno ligoninių atstovų teigimu, nors koronaviruso atvejai tarp personalo lieka iššūkiu, tačiau sergamumas šiuo metu nėra aukštas, anksčiau sirgę medikai grįžta į darbą, todėl tai didesnių problemų priimant pacientus nesukelia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?