Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 10 20 /14:38

Vilniaus regione plečia COVID-19 skyrius, bet Antakalnyje nebus kraujagyslių chirurgijos

Situacija dėl COVID-19 Vilniaus regione ir toliau prastėja. Spalio 20 d. duomenimis, Vilniaus regione yra gydomi 548 sergantieji šia infekcija, iš jų – 53 paguldyti į Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius. Šių skyrių užimtumas artėja prie 90 proc., tad atidaroma papildomų. Tačiau dėl šios priežasties tenka ligoninėms bent laikinai atsisakyti kitokių paslaugų.
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė / S.Žiūros nuotr.

Stabdo dėl naujo COVID skyriaus

Kaip teigė Santaros klinikų atstovė Gitana Letukienė, šiuo metu visame Vilniaus regione buvo užimta 86 proc. aktyviam gydymui skirtų lovų ir 78 proc. reanimacijos ir intensyvios terapijos paslaugoms teikti numatytų vietų.

„Jeigu kalbėtume apie Santaros klinikas, kur gydomi sunkūs pacientai, tai iš 111-os aktyviam gydymui skirtų vietų yra užimtos 102-i. O iš 36-ių reanimacijos ir intensyvios terapijos vietų užimta 31-a.

Pagrindinėje atraminėje ligoninėje – Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – šiandien yra užpildyta 91 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, todėl šiandien atidaromas 30-imt COVID-19 skirtų lovų. Dėl šios priežasties stabdomas darbas Kraujagyslių chirurgijos skyriuje. Skubūs šio profilio pacientai bus nukreipiami į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę“, – teigė G.Letukienė.

„Jo veikla laikinai yra stabdoma, kol galėsime pradėti vėl ir atnaujinti tą veiklą“, – BNS trečiadienį sakė VMKL direktorius Narimantas Markevičius.

Pasak jo, šis skyrius pasirinktas po pasitarimo su Santaros klinikomis ir Respublikine Vilniaus universitetine ligonine, kuriose yra tokie skyriai.

„Buvo priimtas sprendimas, kad abi šios ligoninės gali perimti būtinosios pagalbos teikimą pacientams, kurie serga kraujotakos ligomis ir jie tą jau nuo šios dienos pradėjo daryti“, – kalbėjo N.Markevičius.

Dalį nukreips į dienos skyrių

Jis teigė, kad planinė pagalba kraujagyslių chirurgijos pacientams, kuriems jos nesuteikus jų būklė gali ženkliai pablogėti, bus teikiama VMKL, dienos chirurgijos skyriuje.

„Dienos chirurgijos skyrius lieka dirbti ir dalis kraujagyslių chirurgų pereina į tą skyrių ir ten teiks tą planinę pagalbą, kuri šiuo metu yra būtina. Tačiau būtinąją, tą, kurią reikia suteikti nedelsiant, bus teikiama kitose dviejose Vilniaus ligoninėse“, – sakė VMKL vadovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Narimantas Markevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Narimantas Markevičius

„Tikrai galime patikinti visus pacientus, kuriems reikia kraujagyslių chirurgų, jie tikrai ją gaus“, – pridūrė jis.

Ligoninės vadovo duomenimis, pirmadienį šiame skyriuje buvo gydoma 15 pacientų. Dalis jų buvo išrašyta gydytis namuose ir antradienį VMKL buvo likę 10 pacientų, kurių dalis yra perkelta į kitus chirurginius skyrius jų ligoninėje, o tie, kuriems reikėjo specifinio gydymo, bus perkelti į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę.

N. Markevičiaus teigimu, ligoninė jau turi COVID-19 pacientų gydymo patirtį iš ankstesnės bangos ir yra pasiruošę esant poreikiui toliau plėsti jiems reikiamų lovų skaičių.

„Mes pasiruošę per tam tikrą laiką, aišku, reikės vėl įvertinti infrastruktūros pokyčius, kuriuos reikės atlikti, bet maždaug per savaitę-10 dienų mes pasiruošę, jeigu taip privers situacija, vėl pakeisti ligoninės profilį ir visą ligoninę paskirti COVID pacientų gydymui“, – teigė jis.

Pildosi ir kitos ligoninės

Pasak jo, be šiuo metu esamų 180 lovų ligoninėje galėtų atsirasti dar 120 lovų COVID-19 pacientams, pilnai aprūpintų deguonies tiekimu.

Ligoninėje įrengtos ir 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos, iš kurių šiandien užimtos 5.

Nuolat pildosi kitų atraminių ligoninių COVID-19 padaliniai: Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 23, iš 12 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 9.

Alytaus S.Kudirkos ligoninėje iš 70 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 59, iš 7 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 5, Ukmergės ligoninėje iš 50 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 48, Elektrėnų ligoninėje iš 40 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 33, iš 4 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 1 ir Molėtų ligoninėje iš 20 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 18.

M.Marcinkevičiaus ligoninės slaugos COVID-19 skyriuje užimtos visos iš 36 vietos, o Respublikinėje Vilniaus psichiatrinėje ligoninėje psichiatrijos specializuotame COVID-19 skyriuje – iš 16 vietų užimtos 12, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos padalinyje – iš 3 užimtos 2 vietos.

Šios savaitės penktadienį planuojama atidaryti naują COVID-19 ligos padalinį Trakų ligoninėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?