2023 09 06

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – daug skyrių be galvų: planuojama skelbti net 30 konkursų

Per pastarąjį pusmetį, kai Vilniaus miesto klinikinei ligoninei (VMKL) vadovauja nauja direktorė, įstaigą paliko ne vienas čia daug metų dirbęs žmogus. Vieni buvo atleisti, kiti, kaip teigia, nelaukdami atleidimo išėjo patys. Dabar ligoninė skelbia, kad planuojama vykdyti net 30 vietų konkursų įvairioms vadovaujančioms pareigoms užimti, penki jau įvyko.
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Atleidimai pasikeitus vadovui?

Kalbos apie tai, kad Antakalnyje esančioje pagrindinėje Vilniaus miesto ligoninėje pasikeitus vadovui gerokai apibyrėjo kolektyvas, 15min pasiekė prieš kelias savaites.

Šaltinių teigimu, naujoji, konkursą laimėjusi direktorė Aušra Bilotienė Motiejūnienė atleido ne vieną vadovaujančias pareigas ėjusį ligoninės darbuotoją. Dalis esą palikti dirbti laikinai.

O kiti tiesiog paliko ligoninę, kaip teigia, nelaukdami, kada ateis jų eilė.

Be to, sklinda kalbos, kad VMKL turi ir finansinių problemų, esą buvusi „kovidinė“ ligoninė taip ir negrįžo į įprastą savo paslaugų ritmą, kadangi ir COVID-19 pandemijos piko metu ją paliko ne vienas specialistas.

30 konkursų

Klausimus apie tai pateikėme VMKL atstovams. Vietoj atsakymų gavome ligoninės parengtą pranešimą spaudai.

„Vilniaus miesto klinikinės ligoninės iki 2023 metų pabaigos laukia svarbus iššūkis – planuojama vykdyti 30 viešų konkursų įvairioms vadovaujančioms pareigoms užimti. Šiuo metu yra įvykę penki tokie konkursai. Pusę metų Vilniaus miesto klinikinei ligoninei vadovaujanti konkursą laimėjusi nauja direktorė dr. Aušra Bilotienė Motiejūnienė dalijasi, kad pagrindinė vertybė jai yra žmogus – pacientas ir įstaigos darbuotojas.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Aušra Bilotienė Motiejūnienė
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Aušra Bilotienė Motiejūnienė

Didžioji dalis būsimų konkursų bus skelbiami dėl to, kad 2023 metais įsigaliojo Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimai ir įstaiga privalo laikytis teisės aktuose numatyto reglamentavimo. Iš visų planuojamų konkursų – tik 7 susiję su įstaigos darbo organizavimo pasikeitimais, visi likusieji bus vykdomi dėl įstatyme įtvirtintų reikalavimų, nustatančių, jog į asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovaujančių darbuotojų pareigas, jei iki tol pagal neterminuotą darbo sutartį jas ėjo tas pats darbuotojas ilgiau nei 8 metus, privalo būti organizuojamas viešas konkursas“, – teigiama pranešime.

Žinoma, daug kam gali atrodyti, jog tokie pokyčiai susiję su nauju vadovu, tačiau būdama direktorė visų pirma privalau vadovautis teisės aktais.

Taip pat cituojama direktorė: „Žinoma, daug kam gali atrodyti, jog tokie pokyčiai susiję su nauju vadovu, tačiau būdama direktorė visų pirma privalau vadovautis teisės aktais ir taip užtikrinti, kad įstaiga veiktų efektyviai ir skaidriai.“

Šiuo metu ligoninės puslapyje galima rasti 7 skelbimus apie konkursus VMKL – terminuotam darbui, penkerių metų laikotarpiui, pareigoms užimti nuo 2023 m. spalio 2 d.

Visi jie – norint surasti vadovaujančias pareigas užimančius medikus, tad aiškėja, kad šiuo metu vedėjų neturi Vidaus ligų klinikos Nefrologijos skyrius, Akušerijos ir ginekologijos klinika, Skubiosios medicinos skyrius, Patologijos skyrius, Mikrobiologinių tyrimų laboratorija, Vaikų alergologijos skyrius, Alergologijos centras.

Kaip teigiama ligoninės pranešime spaudai, „direktorė pripažįsta, jog įstaigoje iki tol buvo susiklosčiusi nepaprasta situacija – net 13 padalinių vadovų buvo paskirti į pareigas be konkurso (2 iš jų – direktoriaus pavaduotojai), o tai prieštarauja teisės aktuose nustatytiems reikalavimams, todėl, šiai situacijai išaiškėjus, reikėjo aktyviai veikti ir užtikrinti, kad įstaigoje būtų paisoma teisės normų.“

Vis dėlto tvirtinama, kad „peržvelgus darbuotojų kaitos duomenis nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio, matyti, jog šis rodiklis nesiekia ir 1 proc.“, kas esą liudija, kad, nepaisant pokyčių meto, „darbuotojų lieka lojalūs įstaigai ir tęsia savo darbą“.

Net 13 padalinių vadovų buvo paskirti į pareigas be konkurso (2 iš jų – direktoriaus pavaduotojai), o tai prieštarauja teisės aktuose nustatytiems reikalavimams, todėl, šiai situacijai išaiškėjus, reikėjo aktyviai veikti.

„Pandemija sukūrė klaidingą įsivaizdavimą“

Anot ligoninės, „kelerius metus trukusi pandemija sukūrė klaidingą įsivaizdavimą, jog ši įstaiga skirta tik Covid-19 liga sergančių pacientų gydymui“: „Tai, neabejotinai, paveikė ir įstaigos tiek veiklos, tiek ir finansinius rodiklius. Pavyzdžiui, 2022 m. stacionarinės paslaugos sudarė 65,9 proc., o šiandien jau pasiektas beveik 90 proc. tokių paslaugų rodiklis.

COVID-19 pandemijos metu reikšminga dalis pacientų dėl įvairaus profilio paslaugų buvo nukreipti į kitas įstaigas (pavyzdžiui, dalis dializuojamų pacientų – į privačius dializės centrus).“

S.Žiūros nuotr./Vilniaus miesto klinikinė ligoninė
S.Žiūros nuotr./Vilniaus miesto klinikinė ligoninė

A.Bilotienė Motiejūnienė pripažįsta – COVID-19 pandemija Vilniaus miesto klinikinės ligoninės veiklai sudavė rimtą smūgį ir šiandien reikia įdėti daug daugiau pastangų, kad būtų galima grįžti į priešpandeminio periodo darbo ritmą, kai pacientams visa apimtimi buvo teikiamos daugiaprofilinės paslaugos: chirurginės, terapinės, akušerinės, dienos stacionaro, dienos chirurgijos, paslaugos vaikams ir kt.

„Sunkiuoju Covid-19 pandemijos metu mūsų personalas tam skyrė labai daug jėgų ir tokie pacientai sudarė labai didelę dalį, tačiau dabar vėl tapome ta ligoninė, kurioje vilniečiams teikiama įvairiapusė, kvalifikuota pagalba.

COVID-19 pandemija Vilniaus miesto klinikinės ligoninės veiklai sudavė rimtą smūgį ir šiandien reikia įdėti daug pastangų, kad būtų galima grįžti į priešpandeminio periodo darbo ritmą.

Su pasididžiavimu galiu pasakyti, kad mūsų įstaigoje labai stiprios akušerijos, ginekologijos, urologijos, kraujagyslių chirurgijos, alergologijos, vaikų ligų sritys. Dirba aukštos kvalifikacijos specialistai.

Suprantu, kad sklaidant darbo skelbimus akys krypsta ir į siūlomą atlygį. Klinikinių padalinių vadovams, pavyzdžiui, Nefrologijos, Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus, numatomas 4000–4500 eurų iki mokesčių darbo užmokestis“, – cituojama ligoninės vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų