S.Daukanto progimnazijos mokiniai jau naudojasi universalia futbolo aikštele mokyklos stadione.
Vaikai noriai naudojasi
Nors lauke šalta ir kūno kultūros pamokos vyksta sporto salėje, mokyklos direktorė Jūratė Lutinskaitė-Kalibatienė teigė, kad per pertraukas ir po pamokų, aikštelėje norinčių pažaisti ar tiesiog pabėgioti vaikų netrūksta.
„Kaip ir kiekvienas šeimininkas, šitos aikštelės įrengimu pirmiausia rūpinomės patys. Bet esame dėkingi Vilniaus savivaldybei, kuri tą norą padėjo išpildyti, įrengė aikštelės pagrindą. Viršutinės dangos klojimą finansavo Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD)“, – pasakojo mokyklos vadovė.
Būklė buvo apgailėtina
J.Basanavičiaus progimnazija taip pat jau turi futbolo aikštelę, o pavasarį bus baigtos įrengti ir dvi krepšinio aikštės. Anot Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Rito Vaigino, šios mokyklos sporto aikštynas buvo apgailėtinas.
Panašių aikštelių reikėtų ir kitoms sostinės mokykloms. Kai kurios tokias jau turi, tačiau bendras vaizdas vis dar yra prastas. Pasak R.Vaigino, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamentui yra nurodyta išsiaiškinti, kuriose mokyklose vaikai neturi sąlygų sportuoti. Kitąmet projektą tikimasi tęsti, tačiau nežinia, kiek lėšų tam skirs KKSD.
„Departamentas tokias aikšteles įrenginėja visoje Lietuvoje, todėl vargu ar galime tikėtis Vilniuje kasmet gauti po 2–3, kai visoje Lietuvoje įrengiama vos 10 aikštelių. Bet formuojant kitų metų biudžetą tikimės gauti apie 2 mln. Lt sporto investiciniams projektams, tada turėtume lėšų tokias aikšteles įrengti ir patys“, – aiškino R.Vaiginas.
Pinigai
Vienai aikštelei sutvarkyti reikia apie 160–170 tūkst. Lt.
Už maždaug 60–70 tūkst. Lt įrengiamas aikštės pagrindas, likusi suma skirta dangai ir aptvėrimui. Todėl R.Vaiginas mano, kad skyrus apie 1,5 mln. Lt, kasmet naujas sporto aikštes turėtų apie 10 mokyklų. Šių aikštelių garantinis laikas yra apie 7–8 metai, tad tiek laiko joms neprireiktų investicijų remontui.