2020 05 11

Vilniaus oro uoste lapę persekiojęs ir suvažinėjęs darbuotojas išėjo iš darbo

Praeitą savaitę feisbuke paviešintas vaizdo įrašas iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU), kai ant orlaivio riedėjimo tako, džipu gaudoma lapė, sukėlė pasipiktinimo bangą. Kaip teigė įvykį nufilmavusi mergina, gyvūnas galiausiai be skrupulų buvo pervažiuotas. Baigę tyrimą įmonės „Lietuvos oro uostai“ atstovai pranešė, kad tai padaręs asmuo pats paliko savo darbą.
Oro uosto darbuotojai suvažinėja lapę
Oro uosto darbuotojai suvažinėja lapę

Vaizdo įraše matėsi, kad oro uosto darbuotojas ar darbuotojai tyčia vaikėsi lapę norėdami ją suvažinėti.

„Galbūt aš kažko nesuprantu, bet nejaugi nėra kažkokio humaniškesnio budo pašalinti gyvūną iš oro uosto teritorijos negu ji išgąsdinti ir pervažiuoti džipu?“ – feisbuke rašė įrašą paskelbusi mergina.

Plačiau skaitykite čia: Supykdė Vilniaus oro uosto darbuotojų elgesys: džipu gaudė lapę, kol pervažiavo.

Praeitą savaitė Lietuvos oro uostų atstovai teigė, kad pradėtas tyrimas ir, jeigu paaiškės, kad veiksmas buvo tyčinis, žadėta jį įvertinti griežtai.

Pirmadienį išplatintame pranešime teigiama, kad užbaigus vidinį Lietuvos oro uostų tyrimą „darbuotojas, kuris gegužės 6 dieną Vilniaus oro uosto teritorijoje buvo atsakingas už laukinio gyvūno mirtimi pasibaigusių incidentą – savo iniciatyva paliko pareigas“. Esą darbuotojas supranta savo atsakomybę ir gailisi dėl šio incidento.

„Bendrovės tyrimas parodė, kad darbuotojo veiksmai buvo neadekvatūs, nedera nei su oro uosto taisyklėmis, nei su elgesio standartais, kurie susiję su gyvosios gamtos apsauga“, – teigiama pranešime.

Lietuvos oro uostų vadovas marius Gelžinis, komentuodamas įvykį, sakė, kad gyvybė, nesvarbu kieno, žmogaus ar gyvūno, yra vertybė, todėl į situaciją, kuomet ji buvo atimta, pažiūrėta principingai.

Įmonės tvarkos darbuotojams nurodo pasirūpinti, kad į teritoriją patekęs gyvūnas humaniškomis priemonėmis būtų paskatintas palikti oro uosto teritoriją, žudyti draudžiama.

„Labai apgailestaujame, dėl šio įvykio, kuris sukrėtė ne tik mūsų įmonės bendruomenę, bet ir visą šalį. Egzistuojančios įmonės tvarkos darbuotojams nurodo pasirūpinti, kad į teritoriją patekęs gyvūnas humaniškomis priemonėmis būtų paskatintas palikti oro uosto teritoriją, žudyti draudžiama. Tenka pripažinti, kad atliktas vidinis tyrimas atskleidė ir tai, kad būtina peržiūrėti ir dar labiau sukonkretinti kai kurias tvarkas ir procedūras, kad panašūs incidentai neturėtų erdvės pasikartoti“, – teigia Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis.

Lietuvos oro uostų iniciatyva visa informacija perduota Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) ir Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai. Šios institucijos pateiks savo išvadas, o bendrovė pasiruošusi atlyginti visą padarytą žalą.

„Jau dabar konsultuojamės su atsakingomis gyvąją gamtą saugančiomis institucijomis, gyvūnų teisėmis besirūpinančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Vertiname galimybes įsigyti papildomas technines priemones. Tariamės ir dėl galimybės mūsų operatyvinius darbuotojus papildomai konsultuoti, rekomenduoti būdus, kurie padėtų išvengti analogiškų incidentų“, – pranešime spaudai cituojamas M.Gelžinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai