Iš aštuonių komiteto posėdyje dalyvavusių tarybos narių, penki balsavo už Tibeto skvero įkūrimą Malūnų gatvėje esančiame skvere. Trys miesto politikai susilaikė ir priimant sprendimą nebalsavo.
Klausimą dėl Tibeto skvero vietos dar turės svarstyti Miesto plėtros komitetas. Galiausiai sprendimą turėtų patvirtinti sostinės savivaldybės taryba. Klausimą svarsčiusiam savivaldybės Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetui Miesto plėtros departamentas buvo pateikęs dar 3 papildomus Tibeto skvero vietų variantus sostinės Pilaitės, Antakalnio ir Justiniškių rajonuose.
Tačiau pasak komiteto posėdyje dalyvavusio teisininko Dainiaus Žalimo, savivaldybė apskritai negalėjo svarstyti kitų vietų ir vadovautis „gero viešojo administravimo“ principu. „Gero viešojo administravimo principas iš tiesų įpareigoja spręsti teigiamai arba neigiamai dėl prašymo, prašymas yra Malūnų gatvėje“, – kalbėjo D.Žalimas.
Tuo metu komiteto narės, valdančiajai koalicijai priklausančios Nepriklausomos frakcijos atstovės Larisos Dmitrijevos teigimu, Tibeto skvero vardo ir vietos klausimas yra politinis. „Buvo kinų ambasadorius, kuris surinko daug mūsų tarybos narių ir aiškino tą savo nuomonę. (...) Ar jūs negalite kaip nors kitaip pasižiūrėti į tą problemą ir tą atsakomybę, kuri gali atsitikti po to? (...) Tai yra dar ir politinė problema“, – teigė L.Dmitrijeva.
„Aš sakau kaip Lietuvos pilietė, kuriai labai svarbi ir mūsų ekonominė padėtis, aš dėl to sakau, kas prisiims atsakomybę“, – kalbėjo sostinės politikė. D.Žalimas Kinijos ambasadoriaus veiksmus teigė vertinantis kaip kišimąsi į nepriklausomos valstybės reikalus.
„Mes nesprendžiam Kinijos problemų, yra Lietuvoje A.Sacharovo skveras, yra Dž.Dudajevo skveras, nebuvo dėl to problemų“, – kalbėjo teisininkas. Patys Tibeto skvero Užupyje siekiantys visuomenininkai taip pat teigė teigia nuo politinių klausimų atsiribojantys.
„Tikimės, kad Taryba atsižvelgs į mūsų motyvus, kad mes ne politikuojam, o pabrėžiam kultūrinį aspektą“, – teigė Tibeto laisvės rimimo grupės narė Rūta Norkutė. Sausio viduryje spręsti Tibeto skvero klausimą Vilniaus miesto savivaldybę paragino Seimo kontrolierė Virginija Pilipavičienė. Anot jos, šio klausimo svarstymas nepagrįstai vilkinamas.
Nobelio taikos premijos laureatas Dalai Lama Lietuvoje viešėjo keletą kartų. Pastarąjį kartą – 2001 metais – jis lankėsi Užupyje, kur jam buvo suteiktas Užupio garbės piliečio vardas. Tibeto skverelio iniciatyvą palaiko UNESCO komisija Lietuvoje, tarpparlamentinė grupė ryšiams su Tibetu, Tibeto kultūros fondas, Jurgos Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras.
Nors Lietuva Himalajų kalnuose esantį regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis yra pareiškusi susirūpinimą dėl neramumų Tibete bei pasisakiusi už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos santykių sureguliavimą.