„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 09 20

Vilniaus tabore – tuštėjimo metas: išsikelti sutinka ne visi

Sostinės taboras toliau tuštėja. Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas, paklaustas, kiek per šiuos metus šeimų, asmenų pavyko iškraustyti iš taboro, 15min teigė, kad, naujausiais duomenimis, 21 šeimai buvo siūlyta apsigyventi savivaldybės būstuose. Ne visos jos sutiko tai padaryti. Be to, ne visiems asmenims, šeimoms buvo pateikti pasiūlymai.
Reidas čigonų tabore
Vilniaus taboras / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šių metų balandžio 23 d. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentas pateikė informaciją dėl Vilniaus (Kirtimų) aukštutinio taboro romų tautybės gyventojų nelegaliai pastatytų namų nugriovimo.

11 namų nurodyta nugriauti

11 namų savininkams (laikotarpiu nuo 2018-04-11 iki 2018-04-13) surašyti savavališkos statybos aktai ir privalomieji nurodymai pašalinti savavališkos statybos padarinius, t. y. nugriauti savavališkai pastatytus statinius. Nugriovimo terminai nustatyti suderinus su statinių savininkais Dariaus ir Girėno g. 185, Vilniuje.

Be to, šių metų rugpjūtį biudžetinė įstaiga „Socialinės paramos centras“ pateikė atnaujintą Taboro romų šeimų, gyvenančių griaunamuose namuose, sąrašą.

Pagal šį sąrašą, 11-oje taboro namų gyvena 52 asmenys, iš jų būstai suteikti arba projektai dėl būstų suteikimo jau yra rengiami šešioms šeimoms. Trys namai jau yra nugriauti (Nr. 4., Nr. 6., Nr. 44), o minėtų namų gyventojams būstai suteikti arba rengiami projektai dėl būsto suteikimo.

Atsisakiusių daugiau nei sutikusių

„Iš šio sąrašo 21 šeimoms buvo siūlyta apsigyventi savivaldybės būstuose su bendro naudojimo patalpomis (bendrabučio tipo kambariuose), tačiau gauti 15 asmenų (šeimų) atsisakymai“, – konstatavo Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

Anot jo, šeši asmenys (šeimos) sutiko apsigyventi savivaldybės būstuose. Minėtiems asmenims (šeimoms) būstai suteikti arba rengiami projektai dėl suteikimo.

„Septynioms šeimoms pasiūlymai nepateikti: vienam asmeniui (šeimai) būstas nereikalingas, kadangi asmuo nusipirko namą; antras asmuo (šeima) atlieka laisvės atėmimo bausmę. Penkių asmenų (šeimų) nepavyko surasti“, – komentavo G.Paluckas.

Gauti 15 asmenų (šeimų) atsisakymai, – konstatavo G.Paluckas.

Kaimynai nesiskundžia

Vykdant romų integracijos programą, asmenys nuolatos informuojami apie galimybę gauti nuomos mokesčių dalies kompensacijas išsinuomojus privatiems asmenims priklausančius būstus ir atitinkant įstatymų nustatytas sąlygas.

Taip pat nuolat siūlomi Vilniaus miesto savivaldybei priklausantys likę laisvi būstai adresais: A.P. Kavoliuko g. 32-160,Vilniuje, Kalvarijų g. 159-105 Vilnius, Maumedžių g. 9-26, Vilniuje, Jeruzalės g. 27-140.

Skundų, pasipriešinimo, kaip kad būta anksčiau, anot G.Palucko, iš kaimynų kol kas nėra gauta.

15min primena, kad yra buvęs atvejis, kai į sostinės Fabijoniškių rajono daugiabutį turėjusi įsikelti romų šeima, kilus didžiuliam sujudimui tarp namo gyventojų, nusprendė į šį rajoną nekelti kojos.

2011 metų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno apie 2,1 tūkst. romų. Vilniaus taboras yra didžiausia koncentruotai romų gyvenama vieta Baltijos šalyse. 2016-aisiais tabore gyveno apie 500 žmonių, šiuo metu, savivaldybės duomenimis, nuolatinių gyventojų yra apie 240–260.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų