Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 03 02

Vilniaus taryba spręs, ar atleisti savivaldybės paramą gaunančią „Siemens“ areną nuo mokesčio

Artimiausiame Vilniaus tarybos posėdyje kovo 7 dieną sostinės politikai turėtų apsispręsti, ar atleisti nuo 2011-2012 metų nekilnojamojo turto mokesčio „Siemens“ areną, Vilniaus pramogų areną ir Lietuvos sporto draugiją „Žalgiris“. Šie svarstymai, ypač dėl „Siemens“ arenos, taryboje vyksta periodiškai ir nuolat sulaukia dalies politikų priekaištų.
„Siemens“ arena
„Siemens“ arena / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

2010 metais didžiausia Vilniuje „Siemens“ arena šio mokesčio nemokėjo. Šiemet nekilnojamojo turto mokestis sieks apie 160 tūkst. Lt.

Nori lygios konkurencijos

Anot arenos vadovų, nemokėti mokesčio prašoma norint suvienodinti „visų Lietuvos arenų padėtį bei padėti išlaikyti ne tik arenos, bet ir Vilniaus konkurencingumą“. Esą arenų Lietuvoje padaugėjo, o siekdamos išgyventi jos priverstos konkuruoti dėl renginių.

„Tai, ar pavyks į savo areną pritraukti pramoginį renginį, sporto varžybas ar netgi čempionatą, dažnai priklauso ir nuo renginio organizatoriui siūlomos arenos nuomos kainos, į kurią įskaičiuojamas ir arenos nekilnojamojo turto mokestis. Galiausiai, ši kaina turi didelės įtakos renginių bilietų, kuriuos perka žiūrovai, kainai“, – sakė Vilniaus „Siemens“ arenos generalinis direktorius Vidmantas Šiugždinis.

Anot V.Šiugždinio, nekilnojamojo turto mokesčio kitos Lietuvoje veikiančios arenos nemoka, be to jos yra pastatytos su tų miestų savivaldybių finansine parama.

„Pavyzdžiui, Kauno „Žalgirio“ arena ne tik, kad kaip ir visos kitos Lietuvos arenos, nemoka nekilnojamojo turto mokesčio, bet dar ir iš Kauno savivaldybės gauna metinę 3 mln. Lt finansinę paramą. Dėl tokių lengvatų ir papildomų finansinių įplaukų, jie gali mažinti kainas, o tai teigiamai atsiliepia ne tik jų, kaip arenos, bet ir Kauno konkurencingumui“, – aiškino V.Šiugždinis.

Pasak Vilniaus „Siemens“ arenos vadovo, miestų savivaldybės uždirba, kai iš kitų miestų ar net kaimyninių valstybių į jų areną stebėti renginių atvyksta žiūrovai.

„Siemens“ arena gaus savivaldybės paramą

Tačiau kai kurie politikai nėra linkę besąlygiškai palaikyti tokią idėją. Vilniaus savivaldybė visiškai neseniai dar trejiems metams pratęsė sutartį su arenos valdytojais, pagal kurią kasmet arenoje būtų surengiama po 10 renginių, už kurių kiekvieną savivaldybė sumokės po 60 tūkst. Lt.

Pernai rudenį svarstant šį klausimą tarybos narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos atstovas Arturas Liudkovskis pabrėžė, kad perduodant 60 ha sklypą arenos statytojams buvo numatytos sąlygos, kad jie įsipareigoja pastatyti areną ir Vandens parką, o dėl to gauna teisę tame sklype vystyti kitus nekilnojamo turto projektus. Namai ten buvo pastatyti, tad sąlygos kaip ir išpildytos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos