Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 07 24 /15:09

Vilnius nacionalinį stadioną statys be ES lėšų, griaučių griovimas kainuos 3 mln. eurų

Vilniaus taryba trečiadienį apsisprendė tęsti nacionalinio stadiono statybas savo ir Vyriausybės lėšomis, be Europos Sąjungos paramos. Sprendimas priimtas po to, kai vėluojant įgyvendini projektą, Vyriausybė jam nebeskiria maždaug 29 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos, todėl iš sostinės biudžeto projektui turės būti skirta iš viso apie 50 mln. eurų.
Vienas iš nacionalinio stadiono projektų ir esamo griaučiai
Vienas iš nacionalinio stadiono projektų ir esamo griaučiai / 15min ir Vilniaus savivaldybės nuotr.

Vilniaus politikai trečiadienį taip pat pritarė, jog ruošiantis statyti naują Nacionalinį stadioną, būtų sutvarkyta pradėto ir nebaigto statyti stadiono Šeškinėje teritorija.

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis teigė, kad nugriauti stadiono griaučius miestui kainuos apie 3 mln. eurų.

„Kiek kainuos pačių griaučių nugriovimas, nėra aiškiai išskirta“, – sakė P.Poderskis.

Sprendime nurodoma, kad stadiono projektui būtinus pinigus reikės numatyti 2023 metų biudžete.

Iki lapkričio 1-osios ketinama patvirtinti ir finansavimo modelį, taip pat siūloma išsiaiškinti galimybes skolintis.

„Reikia užtikrinti galimybę toliau tęsti derybas, be šio sprendimo to daryt negalime, dėl to ir prašome pritarimo“, – tarybos posėdyje kalbėjo administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Povilas Poderskis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Povilas Poderskis

Planuojama, kad Vyriausybės indėlis siektų apie 55 mln. eurų, savivaldybės – dar apie 50 mln. eurų.

Opozicija kelia klausimų dėl sąmatų. Anot Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovo Žilvino Šilgalio, tiek stadiono, tiek kitų komplekso objektų kainos yra pernelyg išpūstos, per mažai garantijų savivaldybei, todėl jis kvietė skelbti naują konkursą.

„Kam šis projektas? Ar valstybė neturi kur pinigų dėti? (...). Tai yra korupcinis, nusikalstamas projektas visam Vilniui, visai Lietuvai“, – piktinosi jis.

P.Poderskis anksčiau teigė, kad dėl besikeičiančių finansavimo šaltinių ir atsirandančio Pridėtinės vertės mokesčio bendra projekto vertė gali išaugti iki maždaug 106 mln. eurų (su PVM) nuo anksčiau planuotų 93 mln. eurų. Teigiama, kad dalį mokesčių Vyriausybė galės susigrąžinti.

Anot P.Poderskio, yra preliminarus planas, kaip per trejus metus savivaldybei surinkti maždaug 50 mln. eurų: kasmet būtų kaupiamas grynųjų pinigų rezervas – po 7 mln. eurų, be to, kasmet po 11 mln. eurų būtų skolinamasi, o vėliau per 2 metus pinigai išmokami lygiomis dalimis po 25 mln. eurų.

Lietuvos apeliacinis teismas liepos 5 dieną leido pasirašyti Nacionalinio stadiono statybos sutartį su konkurso laimėtoja Icor“ bendrove „Axis Industries“. P.Poderskis BNS anksčiau sakė, kad sutartį planuojama pasirašyti rudenį.

„Axis Industries“ lėšas gaus tik visiškai užbaigusi statybą, o koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus pasirašyta 25 metams.

Kompleksą partneriai žadėjo suprojektuoti per vienerius metus, pastatyti per dvejus ir dar 22 metus teikti jo operavimo paslaugas. Pagal dabartinį projektą, komplekse, be stadiono, dar būtų lengvosios atletikos aikštė, įvairios treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės, vaikų darželis, biblioteka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?