Vilniaus valdantieji teigia, kad biokuro naudojimas leistų sumažinti šilumos kainą vilniečiams bei prisidėtų prie klimato taršos mažinimo. Tiesa, kaina mažėtų apie 1–2 ct/kWh, o į šilumos kainą būtų įskaičiuotos lėšos, skirtos investuotojams – šilumos ūkio nuomininkei bendrovei „Dalkia“ – susigrąžinti investicijas. Kiek teks mokėti vilniečiams už šį biokuro katilą kas mėnesį, dar neaišku.
Konservatorius Valdas Benkunskis tvirtino, kad toks sprendimas būtų skubotas, nes pirmiausia reikėtų paskelbti konkursą modernizuoti visą Vilniaus šilumos ūkį, nes tuomet investuotojai pasakytų, kiek ir kokių biokuro katilų reikia sostinėje.
Kitas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Gediminas Švilpa svarstė, ar „Vilniaus energija“, valdanti šilumos ūkį, negalėtų katilą rekonstruoti iš amortizacinių mokesčių. Tvirtindama, kad negauna visos informacijos, opozicija pareiškė nebalsuosianti už tokį sprendimą.
Numatyta, kad rekonstrukcija turėtų kainuoti apie 90 mln. Lt. Pasigirdo nuomonių, kad vieną katilą „Vilniaus energija“ rekonstravo už nepilnus 50 mln. Lt, tad kyla klausimas, kodėl dabar darbai taip stipriai pabrango. Tačiau A.Keserauskas užtikrino, kad pirmojo katilo rekonstrukcija kainavusi daugiau nei 68 mln. Lt.
Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus teigimu, šis projektas svarbus ir dėl aplinkosauginių reikalavimų, kurie įsigalios nuo 2016 metų.
Antrojoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje esantis 60 MW garo katilas šiuo metu yra neeksploatuojamas, nes jo įrengimai visiškai susidėvėję. Garo katilo rekonstrukcija būtų analogiška 4-ojo garo katilo rekonstrukcijai, kuris nuo 2006 metų kūrena biokurą.
Planuojamo projekto vertė sieks apie 91 mln. Lt., tačiau galutinė kaina paaiškės po viešojo konkurso. Už šią sumą bus pastatytas ne tik 48 MW biokuro katilas, kuris kogeneracijos režimu pagamins 293 tūkst. MWh šilumos energijos per metus, bet ir 12 MW kondensacinis ekonomaizeris, kuris iš dūmų išgaus papildomai apie 76 tūkst. MWh „žalios“ elektros energijos. Planuojama, kad katilas galėtų veikti nuo 2014 metų.
Galutinį sprendimą taryba priims po svarstymų komitete.