2012 11 07 /12:37

„Vilniaus viešojo transporto“ direktorius Gintaras Nakutis kreipėsi į teismą dėl profsąjungų paskelbto streiko, profsąjungos šį kreipimąsi vadina neteisėtu

Vilniaus viešojo transporto profsąjungoms nusprendus lapkričio 14 d. nuo 4.30 iki 6.30 val. surengti įspėjamąjį streiką, įmonės vadovas kreipėsi į teismą dėl šio streiko pripažinimo neteisėtu.
Gintaras Nakutis
„Vilniaus viešojo transporto“ Gintaras Nakutis / BFL/Redas Vilimas

„Nors įmonės finansinė situacija yra sudėtinga, darbuotojams atlyginimus mokėdavome laiku nepaisydami net ir ekonominio sunkmečio.

Vyriausybė neskyrė pakankamo finansavimo viešojo transporto sektoriui, todėl nei Vilniaus miesto savivaldybė, nei
įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ neturi galimybės išmokėti darbuotojams 2009-tais, 2010-tais ir 2011-tais metais nemokėto tryliktojo atlyginimo.

Profsąjungų reikalavimai yra neįmanomi ir stumiantys įmonę į bankrotą, todėl nutarėme kreiptis į teismą dėl šio streiko teisėtumo,“ – sakė Vilniaus viešasis transportas direktorius Gintaras Nakutis.

Vilniaus viešojo transporto profsąjungos siekia, kad darbuotojams būtų sumokėtas trejus metus nemokėtas tryliktasis atlyginimas , tai yra apie 11 mln. Lt, apie 4,6 mln. Lt delspinigių bei dar apie 9,4 mln. Lt – atlyginimų indeksacija.

Įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ atstovai ir savivaldybės darbo grupė sutiko darbuotojams sumokėti 8 mln. Lt(Iki metų pabaigos sumokant 2,7 mln. Lt, o likusius 5,3 mln. Lt per keturis mėnesius kitais metais), tačiau profsąjungos tam nepritaria.

Įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojai gauna didžiausius atlyginimus regione: Vilniaus autobuso vairuotojai vidutiniškai gauna atlyginimą siekiantį 3416 Lt, troleibusų – 2850 Lt, o štai Rygoje atitinkamai 2752 Lt ir 2673 Lt, Taline – 3311 Lt ir 2130 Lt. Kaune „Kauno autobusai“ vairuotojui moka 2661 Lt atlygį, Klaipėdos autobusų parko – 2610 Lt.

Derybų metu kol kas galutinio susitarimo nepavyko pasiekti, dėl to profsąjungos nusprendė rengti įspėjamąjį streiką, kurio metu sostinėje viešojo transporto priemonės važiuos rečiau, dirbs trečdalis įprastų transporto priemonių – iš 422 –126.

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad sostinės taryba jau kreipėsi į teismą dėl nepakankamo Vilniaus finansavimo – miesto biudžetui skiriama tik 40 proc. mieste sumokamo gyventojų pajamų mokesčio, kai tuo tarpu beveik visoms kitoms savivaldybėms paliekama 100 proc. mokesčio. 

Sostinės savivaldybė vien dėl konstituciškai nepagrįstai priskirtos funkcijos – lengvatinio keleivių vežimo kompensavimo vykdymo patyrė 270 mln. Lt nuostolių. Vilniaus apygardos administracinis teismas, nagrinėdamas Vilniaus miesto savivaldybės ieškinį, nusprendė kreiptis ir į Konstitucinį Teismą.

Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius tokį G.Nakučio žingsnį vadina neteisėtu. „Jis neturi jokių argumentų mūsų paduoti į teismą, kreipėsi su vienu argumentu, kad dėl finansinių galimybių negali vykdyti kolektyvinės sutarties. Mes padarėme visus teisėtus veiksmus pagal Darbo kodeksą, klaidų nepadarėme ir stebėtojai neturėjo mums pastabų“, – teigė J.Dekaminavičius.

Profsąjungų atstovas teigė nenorįs spėlioti, kokį sprendimą per 10 dienų priims teismas, tačiau darbdavys, jo manymu, privalo užtikrinti kolektyvinės sutarties vykdymą. „Mes manome, kad jų žingsnis paduoti mus į teismą yra neteisėtas“, – tvirtino bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų