Kaip 15min parašė Modestas Rukevičius, jie su žmona nori perduoti kuo nuoširdžiausią padėką Vilniaus greitosios pagalbos medikams.
„Vasario 15 dieną Vilniuje teko kviestis greitąją pagalbą – mūsų 11 mėnesių mažylis dėl didelės temperatūros prarado sąmonę. Žmonai tai buvo visiškas šokas, kai maitinimo metu jis „atsijungė“ – prarado sąmonę tiesiog ant krūtinės. Visa laimė, kad tuo metu nesupanikavau, iškvietėm medikus, kurie konsultavo telefonu visą laiką, iki atvyko. Nesu sentimentalus, bet atvažiavęs medikas dirbo nuostabiai, profesionaliai ir jautriai. Jo pavardė M.al.Hariri, jis siras. Noriu jam perduoti kuo nuoširdžiausią padėką“, – rašė M.Rukevičius.
Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties (VGMPS) direktorius Zdislavas Skvarciany neslėpė – malonu išgirsti ne priekaištus, o padėką. „Šis medikas jau senokai dirba pas mus, gerai dirba“, – pavaldinį trumpai ir konkrečiai apibūdino direktorius.
O tai, kad medikai konsultavo telefonu, kol ekipažas važiavo į sergančio mažylio namus, anot Z.Skvarciany, įprasta praktika: „Mūsų toks darbas, taip visada daroma, dispečeris neturi teisės padėti ragelio, kol neįsitikina, kad žmogus, kuris skambina, suprato, ką jam reikia daryti. Kadangi labai dažnai būna taip, kad reikia kažko imtis, kol atvažiuoja greitoji, o privalome atvažiuoti per 15 minučių, šis laikas priklauso nuo to, kur automobiliai tuo metu yra, bet tos 15 minučių gali būti ir lemtingos, kai reikia gelbėti gyvybę.“
Tad dispečeris arba gydytojas konsultantas perima skambutį ir aiškina, ką daryti, kol greitoji pasieks iškvietimo vietą. Kitaip rezultatai, anot VGMPS direktoriaus, būtų tikrai blogesni.
Šis medikas jau senokai dirba pas mus, gerai dirba, – sakė Z.Skvarciany.
„Tai privalomi veiksmai, be kurių gerų rezultatų pasiekti nepavyktų. Yra padėkų, yra ir nepadėkų, skirtingų situacijų pasitaiko. Labai svarbus yra tas momentas, kad vieni kitus turime suprasti. Iš vienos pusės yra mūsų dispečerinės darbuotojai. Kaip ten sakoma – teatras prasideda nuo rūbinės, taip ir pas mus viskas prasideda nuo dispečerių. Jie visada turėtų labai korektiškai kalbėti. Neseniai buvo atvejis, kai pilietis, kuris skambino, nesusikalbėjo su dispečere. Mes perklausėme įrašą, nes visi pokalbiai įrašomi, tikrai mūsų dispečeris turėjo kitaip kalbėti. Rezultatas yra geras, viskas padaryta gerai, paslauga suteikta. Bet pokalbis turėjo būti kitoks“, – kalbėjo Z.Skvarciany.
Direktorius įsitikinęs – kalbėti dispečeriai turi taip, kad jiems padėkotų net tie, kurie išgirsta neigiamą atsakymą ar ne viskas vėliau būna taip gerai, kaip norėtųsi.
VGMPS vadovas teigia, kad pavasarį ketinama pradėti specialius mokymus visuomenei, kaip teikti pirmąją pagalbą, gaivinti sąmonės netekusį žmogų.
„Galvojame galbūt statyti palapines, jose mokyti praeivius, kad žmonės matytų, kaip tai daroma. Nes nemažai jų tikrai nežino. Įsigysime specialų manekeną, kiekvienas galės pabandyti. Patikėkite, nėra taip lengva“, – šypteli Z.Skvarciany.