Projektą siūlė mero Remigijaus Šimašiaus komandos atstovas Vincas Jurgutis.
Numatyta, kad lėšos bus naudojamos socialinėms reikmėms, bet taryba pasiliko galimybę peržiūrėti prioritetus po dvejų metų, įvertinus, kaip sekasi rinkti paramą ir kaip naudojamos lėšos.
Tekstą pasirinktų pats aukotojas, tačiau užrašas negalėtų būti konkrečių prekės ženklų reklama, taip pat neturėtų skatinti neapykantos ar diskriminacijos. Siekiant to išvengti, rekomendacijas dėl pavadinimų dar pateiks savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir vardinių lentų komisija.
Tokie suoleliai turėtų atsirasti labiausiai lankomose sostinės vietose, įskaitant Vingio parką, Gedimino prospektą, Bernardinų sodą, Neries krantinę.
Lentelių dizainą dar turės patvirtinti administracija, tačiau planuojama, jog jos būtų ne didesnės nei 4 centimetrų pločio ir 8 centimetrų ilgio.
Opozicijos atstovas Artūras Zuokas tvirtino, kad daugybę metų veikianti iniciatyva „Dovana miestui“ numatė lankstesnes galimybes teikti paramą įmonėms ir asmenims mainais už vardo įamžinimą ir šią iniciatyvą vadino „nekūrybingu priėjimu prie paramos ar dovanos reikalų“.
„Nesuprantu, kam tai reikia taip biurokratizuoti“, – svarstė jis.
Tiek jis, tiek kiti tarybos nariai kritikavo numatytą maksimalų 50 metų terminą, nes suolelius dėl susidėvėjimo teks keisti dažniau.
Remigijus Šimašius sakė, kad šiuo sprendimu siekiama, kad vardiniai suoleliai „taptų rutina“, bet neatmetė, kad ateityje bus galima reglamentuoti ir daugiau paramos variantų, pavyzdžiui, sodinami vardiniai medžiai, fontanai ar kiti objektai.
„Yra vietų, kur žmonės mėgo vaikščioti, sėdėti, gal paskyrė pirmąjį pasimatymą – yra noro tose vietose įsiamžinti, tai pažymėti. Tikrai reikia kviesti vilniečius pasinaudoti tuo (...), bet tai yra vieta, kur kaip tik reikia reglamentavimo. Bent jau su suoliukais, ir, ko gero, su medžiais“, – tikino meras.