Naujas baleto skyriaus priestatas, kuriame įsikūrė mokomasis šokio teatras – Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamas projektas, kurio bendra vertė 16 milijonų litų, iš jų 14 milijonų skirta statybos darbams. Projekto autorius Rimas Valeckas.
Mokomojo šokio teatro viduje įrengta standartus atitinkanti scena, šiuolaikiška garso, vaizdo, apšvietimo aparatūra, 400 sėdimų vietų žiūrovų salė, specializuota baleto artistams skirta danga, nesudėtinga dekoracijų keitimo technika.
„Naujasis mūsų statinys – didelis džiaugsmas ir mokiniams, ir mūsų pedagogams. Dabar galėsime savo mokykloje rodyti mūsų mokinių spektaklius. Mokomajame šokio teatre mokysis ir kurs būsimieji baleto artistai, tačiau jis nebus skirtas tik mūsų mokyklos reikmėms. Tai nauja erdvė meninininkų kūrybos raiškai skleistis: čia galės savo sumanymus įgyvendinti šokėjai, muzikai, dailininkai, aktoriai, režisieriai, choreografai. Viliamės, kad šokio teatras taps dar vienu kultūros židiniu sostinėje.
Regis, tai ir vienas pirmųjų kultūros objektų, statytų už Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, apskritai turbūt vienintelis teatras, pastatytas Lietuvos nepriklausomybės laikais”, – sakė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas.
Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla – unikali mokymo įstaiga, rengianti baleto artistus. Baigusieji jos baleto skyrių ir išlaikiusieji egzaminus čia gauna ne tik vidurinio išsilavinimo atestatus, bet ir įgyja baleto artisto profesinę kvalifikaciją. Šiuo metu baleto skyriuje mokosi 127 mokiniai iš visos respublikos, juos šokio meno moko 45 pedagogai.