Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 04 14

Vilniuje gyvenančią korėjietę Soyoung Bae mama ramina: vienas jaunuolis kvailioja, situacija nėra rimta

Pasauliui su nerimu spėliojant, ko galima tikėtis iš Šiaurės Korėjos, gyvenimas Pietų Korėjoje teka įprasta vaga. Žmonės įsitikinę, kad karo nebus, tvirtina Vilniuje gyvenanti korėjietė Soyoung Bae, išskyrus nebent senesnius gyventojus, kurie dar pamena Korėjos karą. Kainos kol kas nekyla, tik nacionalinės valiutos kursas ėmė kristi. Be to, pabūgę galimo konflikto, kai kurie investuotojai stabdo savo veiklą.
Soyoung Bae
Soyoung Bae / Asmeninio albumo nuotr.

„Gyvenimas teka kaip visuomet. Žmonės galvoja, kad jokio karo nebus. Dėl įtemptos situacijos nerimauja tik vyresnieji, kuriems yra tekę patirti karą“, – portalui 15min.lt pasakojo mūsų šalyje dirbanti Soyoung.

Anot jos, nei kuro ir transporto, nei maisto kainos nesikeičia, nors kol kas nežinia, ar situacija nepablogės. Smuktelėjo tik valiutos kursas. Tačiau pastebimos neigiamos užsienio investicijų tendencijos. „Investuoti Korėjoje laikas dabar nėra geras, – apgailestavo moteris. – Verslininkai palieka kompanijas ir susirenka investuotus pinigus.“

Asmeninio albumo nuotr./Soyoung Bae
Asmeninio albumo nuotr./Soyoung Bae

Soyoung prisipažino nelabai besidominti, kas dedasi jos gimtinėje, o ir artimieji bei draugai apie tai nekalba. „Mama man pasakė: „Brangioji, nesijaudink. Situacija nėra rimta. Viskas kaip visuomet. Vienas jaunas kvailys žaidžia, todėl nekreipk per daug dėmesio“. Net priešingai, mano šeima ir draugai manęs pačios klausia, ką kolegos ir bičiuliai Lietuvoje galvoja apie Šiaurės ir Pietų Korėjų situaciją, ar šie kuo nors domisi.“

Daugiau ar mažiau rimti grasinimai iš Pchenjano skamba ne pirmą kartą. Pašnekovė priminė, kad panašiai elgėsi ne tik naujasis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, bet ir jo tėvas Kim Jong Ilas bei senelis Kim Il Sungas. Pasienyje rengiamos ir nedidelės atakos, bet jos neperauga į karą.

Asmeninio albumo nuotr./Soyoung Bae
Asmeninio albumo nuotr./Soyoung Bae

Pietų Korėjoje nuolat vyksta kariniai mokymai, panašūs į karinio parengimo pamokas, kurias Lietuvoje tekdavo lankyti sovietmečiu. Tokios pratybos gyventojams rengiamos kiekvieno mėnesio 15-ą dieną. Civilinės gynybos treniruotėse pietų korėjiečiai mokomi, kaip elgtis atakų iš šiaurės atveju.

Nors abiejų šalių gyventojai yra tos pačios tautybės, jiems bendrauti iš esmės neįmanoma. Tarp šalių net nėra normalaus susisiekimo, o šiaurės korėjiečiams tai apskritai draudžiama. „Žinių apie tuos vargšus žmones gauname iš Kinijos, Japonijos ar kitų šalių. Tai viskas, ką žinome apie dabartinę situaciją Šiaurės Korėjoje, pavyzdžiui, kad gyventojai stokoja ryžių ir kito maisto“, – pasakojo Soyoung.

„Esame dvi padalintos šalys, – pridėjo ji. – Nejaučiame vieni kitiems neapykantos. Norime ir siekiame abiejų Korėjų suvienijimo. Visi žino, kad to reikia siekti žingsnis po žingsnio. Reikia dar šiek tiek laiko ir vieną dieną taip nutiks.“

37-erių moteris Vilniuje dirba kompanijoje, kuri organizuoja keliones korėjiečių turistams. Lietuvon ji atvyko sulaukusi draugo siūlymo padirbėti. Soyoung prisipažino, kad ją suviliojo ne tik darbo pasiūlymas, – kartu domino ir Baltijos šalys. „Jau spėjau įsimylėti skanų Lietuvos maistą. Mėgstamiausias mano patiekalas – kibinai“, – šypsodamasi tikino pašnekovė.

Tačiau ji nepraleido progos nuraminti, kad Pietų Korėja yra saugi šalis, galinti pasigirti maloniais žmonėmis, įvairiu skaniu maistu ir nepaprasto grožio kalnais.

Asmeninio albumo nuotr./Soyoung Bae
Asmeninio albumo nuotr./Soyoung Bae

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos