„Kiekvienais metais miestas investuoja 20-25 mln. litų į eismo infrastruktūros gerinimą. Pernai, pavyzdžiui, sutvarkytos 42 gatvės ir įvairių gatvių atkarpos, kurių bendras ilgis siekia beveik 18 kilometrų.
Tikiuosi, kad šie ženklai paskatins vairuotojus įsijungti šypsenas ir Vilnius taps pirmąja Europos sostine be pykčio keliuose, – sakė A.Zuokas.
Vilniuje 138 sankryžos integruotos į specialią šviesoforų valdymo sistemą, kuri eismo srautus reguliuoja centralizuotai ir realiu laiku. Tai didžiausias tokio pobūdžio projektas visoje Europoje: Kopenhagoje taip eismas valdomas 36 sankryžose, Bremene – 35, Varšuvoje – 25, Prahoje – 21.
Visgi daug kas priklauso ne nuo miesto, o nuo pačių vairuotojų, todėl tikiuosi, kad šie ženklai paskatins vairuotojus įsijungti šypsenas ir Vilnius taps pirmąja Europos sostine be pykčio keliuose“, – sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.
„Mūsų atlikti tyrimai rodo, kad miestuose, kur eismas intensyvesnis, vairuotojai pyktį patiria 10 kartų dažniau nei užmiestyje. Vilnius, kuriame eismas intensyviausias, pirmasis iš didmiesčių atkreipė dėmesį į tai, kad vairuotojai išvengtų pykčio ir jaustų didesnį malonumą vairuoti miesto gatvėse. Tikimės, kad informaciniai stendai primins vairuotojams keliuose elgtis draugiškai, sumažins patiriamą pyktį, paskatins nusišypsoti, o ne pykti ir prisidės prie to, jog sostinės gatvėse būtų saugiau ir maloniau. Ir vairuotojai, ir eismo saugumo ekspertai įsitikinę, kad psichologinis komfortas turi tiesioginę įtaką eismo saugumui ir avaringumui“, – sakė „Lietuvos draudimo“ valdybos narys, „Nulis pykčio“ kampanijos ambasadorius Raimondas Geleževičius.
Sostinėje pastatys dar kelis ženklus
Psichologai pataria susidūrus su situacijomis, kurių neįmanoma pakeisti, keisti savo požiūrį į jas, – sakė R.Geleževičius.
A.Zuokas ir R. Geleževičius šiandien atidengė pirmąjį „Įsijunk šypseną“ kelio stendą sostinėje. Jis įrengtas V. Kudirkos gatvėje, leidžiantis žemyn nuo Tauro kalno.
„Šia gatve spūsčių metu transporto intensyvumas išauga, ir ne vienam vairuotojui tai sukelia stresą ir pyktį. Ženklas yra skirtas atkreipti vairuotojų dėmesį ir sukelti pozityvių emocijų, nes, pasak psichologų, teigiamos mintys yra pagrindinis būdas vairuotojams patirti mažiau pykčio, dėmesį reikia perkelti nuo neigiamų prie pozityvių dalykų. Psichologai pataria susidūrus su situacijomis, kurių neįmanoma pakeisti, keisti savo požiūrį į jas“, – sakė R. Geleževičius.
„Įsijunk šypseną“ ženklai artimiausiu metu bus pastatyti dar keturiose Vilniaus vietose: Geležinio vilko gatvėje prie nuvažiavimo link Ozo g., Ukmergės gatvėje netoli Perkūnkiemio, Pilaitės ir Savanorių prospektuose. Tai gatvės, per kurias į Vilnių įvažiuoja didžiuliai automobilių srautai iš miesto pakraščių ar užmiesčio – kasdien jomis centro link rieda daugiau nei 85 tūkst. automobilių, todėl siekiama transporto priemonių vairuotojus ir keleivius pasitikti su kvietimu mieste išvengti pykčio ir pasirūpinti, kad kelionė būtų maloni.