„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 09 28

Vilniuje nubrėžtos ES kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų ambicijos ateinantiems metams

Lietuvos inicijuota ir vadovaujama Europos Sąjungos kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų komanda (CRRT) sudarė ambicingą planą 2024 metams, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.
Kibernetinis saugumas
Kibernetinis saugumas / 123RF.com nuotr.

Pajėgos ketina vykdyti bent tris skirtingas veiklas padedant ES partneriams – šalies kibernetinio saugumo pažeidžiamumų vertinimą, pajėgumų stiprinimą bei Lietuvos įmonių vadovaujamo konsorciumo CYBER4DE parengto daugiafunkcinio kibernetinio saugumo įrankių rinkinio testavimą ir patvirtinimą.

Rugsėjo 28 d. Krašto apsaugos ministerijoje įvyko kasmetinis ES nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) rėmuose sukurtų Lietuvos vadovaujamų kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų susitikimas. Buvo aptartas pasirengimas šeštajai projekto rotacijai, kuriai 2024 metais vadovaus Lietuva. Šiais metais pajėgumų rotacijai vadovauja Kroatija.

„Bendradarbiavimas kibernetinio saugumo srityje yra itin svarbus, o jau penkerius metus besitęsianti glaudi ir itin veiksminga CRRT narių partnerystė lėmė, kad tai yra vienas lyderiaujančių PESCO projektų. Tikiuosi, kad ir 2024 metais CRRT išlaikys savo poveikį bei matomumą“, – Vilniuje sveikindama CRRT narius sakė krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė.

2023 metais Belgija, Slovėnija ir Danija tapo visateisėmis projekto narėmis. Šiuo metu CRRT sudaro 14–16 kibernetinio saugumo ekspertų, kuriuos nacionaliniu lygmeniu yra delegavusios Belgija, Danija, Estija, Kroatija, Lietuva, Lenkija, Nyderlandai, Rumunija, Slovėnija. Galimybe prisijungti prie projekto domisi ir savo galimybes vertina dar trys šalys.

2018 metais sukurta ES kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų komanda gali pasiūlyti pagalbą valdant kibernetinius incidentus arba vykdant prevenciją (pažeidžiamumo vertinimą, rinkimų stebėjimą ir kt.). Pastaraisiais metais CRRT pajėgumas buvo sėkmingai išbandytas teikiant paramą tokioms šalims partnerėms kaip Ukraina ir Moldova, taip pat Europos Sąjungos karinei mokymo misijai Mozambike.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs