Dvi dienas vyksianti mugė prasidės iškilmingomis dalyvių amatininkų eitynėmis. Jie neš istorines cechų vėliavas nuo Aušros vartų iki Rotušės aikštės.
Tradiciškai mugės svečiai galės susipažinti su atgaivintais miestiečių amatais, patys įsijausti į amatininko kailį ir pabandyti žiesti puodynę, verpti siūlus, austi audinį, nusikalti monetą ir pan., pranešė savivaldybė.
Taip pat bus galima pamatyti vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso laikotarpių kostiumų, kaip atrodė ir kovojo XVII amžiaus kariai, laisvalaikį praleisti pagal rekonstruojamos epochos tradicijas, šokius, muziką bei kitas pramogas, klausyti paskaitų apie minimo laikotarpio auksakalių cecho ir meistrų istoriją, įsigyti profesionalių amatininkų gamybos rekonstruotus XV–XVII amžių dirbinius.
Daugiau nei 70 amatininkų-rekonstruktorių gyvai demonstruos ir mokys įvairiausių senovės paslapčių: nuo duonkubilio šulų obliavimo, medinių skulptūrų drožybos ar Lietuvos Didžiojo kunigaikštystės valdovų žiedų dekoravimo technikų iki archajiškos stiklo karolių gamybos.
Šv. Baltramiejaus mugė vilniečiams žinoma nuo XVII amžiaus vidurio. Ji pirmą kartą paminėta Vilniaus puodžių cecho statute 1664 metais.
Ši atgaivinta šventė pripažinta nematerialaus kultūrinio paveldo vertybe.