Joje bus pristatyta Rusijos karo padaryta žala Ukrainos kultūros sektoriui, išryškinti svarbiausi poreikiai, konkretūs bendri valstybių ir organizacijų veiksmai bei įsipareigojimai, skirti Ukrainos kultūrai atstatyti, pranešė Kultūros ministerija.
„Matydami gilėjančią prarają tarp dviejų civilizacijų karo lauke Ukrainoje, šalia visų saugumo ir karinių uždavinių turime užtikrinti ir kultūros Ukrainoje puoselėjimą“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.
„Kultūros puoselėjimas karo metu ir po jo prisidės ne tik prie pačios ukrainiečių tautos identiteto įtvirtinimo, bet ir prie galimybių ukrainiečiams grįžti į įprastą gyvenimo ritmą ir atsitraukti nuo siaubingų pastarųjų metų patirčių“, – pabrėžė ji.
Pasak kultūros ministro Simono Kairio, tarptautinei bendruomenei labai svarbu susitarti ir numatyti deramą Ukrainos kultūros sektoriaus atkūrimo vietą bendrame šios šalies stabilizavimo, atsigavimo ir atstatymo procese.
„Taip pat būtina aptarti galimus įrankius, pritraukti tarptautinius donorus. Siekiame mobilizuoti tarptautinės bendruomenės dėmesį ir pastangas atkuriant Rusijos agresijos niokojamą Ukrainos kultūros sektorių“, – teigė jis.
Konferencijoje planuoja dalyvauti apie 200 ekspertų, politikų, pareigūnų iš Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Ispanijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Rumunijos, Slovakijos, Švedijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vokietijos ir kt.
Renginyje laukiama ir UNESCO generalinio direktoriaus pavaduotojo kultūros klausimais Ernesto Ottonės Ramirezo, kiti tarptautinių organizacijų ir valstybių aukšto lygio atstovai.
Per konferenciją planuojama priimti atnaujintą UNESCO ir tarptautinių ekspertų parengtą dokumentą „Veiksmų planas kultūrai Ukrainoje“ bei baigiamąjį dokumentą.